Kasa Stefczyka zwiększa zyski

Działająca od ponad 20 lat na polskim rynku usług finansowych Kasa Stefczyka zamknęła pierwszy kwartał 2014 r. z zyskiem przekraczającym 4 miliony 100 tysięcy złotych. Według danych z maja, ten wynik sięga już blisko 10 milionów złotych.

17:57 04.07.2014 r.

Na polskim rynku usług finansowych działa 55 spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Każda z nich jest niezależna i prowadzi odrębną politykę finansową. Każda z nich niezależnie kształtuje również swoje wyniki.

Według danych sprawozdawczych przekazywanych comiesięcznie Komisji Nadzoru Finansowego, na koniec pierwszego kwartału bieżącego roku, zysk Kasy Stefczyka wyniósł ponad 4 miliony 108 tysięcy złotych. W ciągu kolejnych dwóch miesięcy wynik ten został poprawiony ponad dwukrotnie. Tym samym Kasa Stefczyka zakończyła maj 2014 roku z zyskiem przekraczającym 9 milionów 992 tysiące złotych.

Wskaźnik wypłacalności Kasy Stefczyka nieustannie utrzymuje się powyżej ustawowego progu 5 procent, zaś aktywa Kasy sięgają blisko 7 miliardów 300 milionów złotych.

andrzej-sosnowski,-prezes-kasy-stefczyka.jpg
  - Wyniki Kasy Stefczyka na początku 2014 roku rosną niezwykle dynamicznie i dowodzą, że zaufanie ponad 900 tysięcy członków naszej Kasy jest jak najbardziej uzasadnione. Wynik finansowy po pierwszym kwartale utwierdził nas w przekonaniu, że decyzje biznesowe, jakie podejmujemy są słuszne, a ich pozytywne rezultaty wyraźnie widoczne. Z kolei wzrost zysku w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2014 r. do niemal 10 milionów złotych dowodzi, że potrafimy elastycznie dopasować się do potrzeb rynku i reagować na oczekiwania konsumentów. Jestem zatem przekonany, że dla obecnych i przyszłych członków Kasy Stefczyka, będzie ona gwarantem stabilności i zaufania w takim stopniu, w jakim dawała im tę pewność przez ostatnie 20 lat – podkreśla Andrzej Sosnowski, prezes Kasy Stefczyka.