Parlamentarzyści wierzą SKOK-om

Poseł Dorota Arciszewska założyła w Kasie Stefczyka konto dla swojego biura poselskiego. Jak widać oferta kas kredytowych cieszy się coraz większa popularnością.

10:53 20.12.2011 r.

- Na polskim rynku finansowym działa wiele instytucji finansowych. Dlaczego wybrała pani Kasę Stefczyka?

- Jestem wyznawcą patriotyzmu lokalnego i pielęgnowania naszego polskiego kapitału. Dlatego solidaryzując się z ruchem spółdzielczym, który ma w Polsce dosyć długą historię, chciałam dołączyć do osób które w nim uczestniczą i  skorzystałam z oferty SKOK-ów. Nie od dzisiaj współpracuję i sympatyzuję z kasami kredytowymi, bo ich członkowie są jednocześnie współwłaścicielami Kas i to mi się podoba. Konto które założyłam to bardzo dobra oferta. Na dodatek zakładając je dołożyłam się do budowania szerszej społeczności naszego rodzimego kapitału. Mam poczucie czystego sumienia i dołożenia tej złotówki do tego, co generalnie SKOK-i w Polsce, a na świecie unie kredytowe robią. Poza tym w oddziale przy ul. Legionów w Gdyni jest bardzo sprawna obsługa, więc mam nadzieję, że z przyszłej współpracy obydwie strony będą zadowolone.

- Ze świata płyną głosy poparcia dla unii kredytowych – setki tysięcy ludzi przeniosło swoje konta z banków do unii kredytowych...

- Wydaje mi się, że to jest bardzo dobry sygnał, że zapalono czerwone światło wobec banków, które niezbyt przychylnie na tego typu instytucje patrzyły. Nie jestem przeciwnikiem funkcjonowania jednych i drugich, ale jakaś równowaga i zdrowa współpraca powinna na rynku funkcjonować, a wydaje mi się, że w Polsce zostało to zachwiane.

- Będąc parlamentarzystką na co dzień obserwuje pani zmiany w polskim prawie...

- Cieszę się, że pan Grzegorz Bierecki, prezes Krajowej SKOK, jest teraz senatorem. Szkoda, że nie był parlamentarzystą w poprzedniej kadencji, bo na pewno mógłby bardziej uświadomić wagę tematu i obnażyć bezsensowność pewnych decyzji podejmowanych przez rząd w tamtej kadencji – akurat jeżeli chodzi o SKOK-i.