Włodek Pawlik nominowany do Grammy

Album „Night in Calisia” polskiego pianisty jazzowego Włodka Pawlika i amerykańskiego trębacza Randy’ego Breckera wraz z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej został nominowany do Nagrody Grammy.

13:23 20.01.2014 r.

To pierwsza nominacja dla polskiego jazzmana w historii tych najbardziej prestiżowych nagród muzycznych.

Pawlik to polski pianista jazzowy. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. W jego dorobku znajduje się ponad 20 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych. Nominowana do Nagrody Grammy płyta „Night in Calisia” miała swoją prapremierę 19 czerwca 2010 r. w Kaliszu. Dyrektor Filharmonii Kaliskiej, dyrygent Adam Klocek zamówił kompozycję u Włodka Pawlika z okazji obchodzonego w 2010 r. 1850-lecia miasta Kalisza.

Ceremonia nominacji odbyła się w Nokia Theatre w Los Angeles w nocy z 6 na 7 grudnia czasu polskiego. Album „Night in Calisia” został nominowany w kategorii „Best Large Jazz Ensemble Album” (najlepszy album dużego zespołu jazzowego). W tej kategorii wytypowano jeszcze cztery inne albumy, ale mówi się, że to Włodek Pawlik Trio, Randy Brecker i Filharmonia Kaliska mają największe szanse na zdobycie nagrody w kształcie małego gramofonu. Rozdanie Nagród Grammy odbędzie się 26 stycznia 2014 r.
okladka-pawlik.jpg

Na początku grudnia miała miejsce premiera najnowszego dzieła jazzmana, płyty „Kolędy polskie”, która zawiera najpiękniejsze polskie kolędy w ciepłych jazzowych aranżacjach. Sponsorem tego oryginalnego dzieła zostały Kasa Stefczyka i SKOK Ubezpieczenia.