SKEF: Podsumowanie działań Stowarzyszenia w 2020 roku

00:05 28.12.2020 r.

stefczyknowewww1171x489skef23.jpg

Zbliża się koniec roku 2020. Był to rok pełen wyzwań z uwagi na pandemię koronawirusa. Pomimo trudności – dzięki zaangażowaniu pracowników, jak również wsparciu finansowemu Członków SKEF – skutecznie wypełniliśmy misję oraz cele statutowe Stowarzyszenia.

Przede wszystkim kontynuowaliśmy nasze cykliczne projekty oraz podejmowaliśmy nowe działania na rzecz Członków i szeroko pojętej edukacji finansowej oraz ochrony konsumentów.

Przestawiamy projekty realizowane przez SKEF w kończącym się roku:

Gra na start! Edukacja przedsiębiorcza młodzieży z wykorzystaniem planszowej gry edukacyjnej

Projekt, który rozpoczął się w grudniu 2019 roku, zakłada opracowanie i produkcję gry planszowej dotyczącej prowadzenia działalności gospodarczej oraz przeprowadzenie zajęć w szkołach z jej wykorzystaniem. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Więcej: https://www.skef.pl/projekty/projekt-gra-na-start-edukacja-przedsiebiorcza-mlodziezy-z-wykorzystaniem-planszowej-gry-edukacyjnej/

 

Konkursy dla Członków SKEF i SKOK

 

Od sierpnia 2020 roku Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej kontynuuje cykl konkursów wiedzy finansowej dla Członków Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych oraz SKEF. Comiesięczny konkurs prowadzony jest w formule online.  Aby wziąć udział w konkursie, należy przeczytać artykuł edukacyjny o treści finansowej zamieszczony na stronie www.skef.pl, wypełnić formularz zgłoszeniowy i odpowiedzieć na pytania konkursowe związane z treścią artykułu.

XIII edycja projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”

Projekt dla młodzieży szkół ponadpodstawowych „Żyj finansowo!” na stałe wpisał się w zakres działań edukacyjnych Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. W październiku 2020 r. rozpoczęto rekrutację do XIII edycji projektu. Do udziału w nim zaproszono blisko 700 uczniów oraz 22 nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski.
Więcej: https://www.skef.pl/zyj-finansowo/

Zakończenie XV edycji konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”

Ogólnopolski konkurs ekonomiczny dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży Od 2006 roku, w piętnastu edycjach konkursu wzięło udział ponad 11 tysięcy uczniów z całej Polski. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Rola i misja Narodowego Banku Polskiego. Dzieje pieniądza polskiego 1918-2020”. Finał konkursu, ze względu na pandemię, odbył się zdalnie.
Więcej: https://www.skef.pl/final-konkursu-xv-edycji-mistrzostwa-polski-mlodych-ekonomistow/