Placówki i Bankomaty Zaloguj się ZŁÓŻ WNIOSEK

Płać za zakupy szybciej i wygodniej z kartą Visa Kasy Stefczyka!

14:36 25.08.2020 r.

14299-STEFCZYK-Platnosci-Zappka,-Orlen-i-Lidl-Pay-karta-platnicza-Kasy-Stefczyka-aktualnosci-DNv4

W ostatnim czasie wiele sklepów decyduje się na uruchomienie systemów płatności w swoich aplikacjach, które mogą nam służyć jako wirtualny portfel. Taką usługę wprowadziły już m.in. Lidl, Żabka i Orlen. Płatności dokonywane za pomocą aplikacji są szybkie i wygodne. Nie musimy pamiętać o tym, aby mieć przy sobie kartę lub gotówkę – wystarczy telefon. Ponadto funkcjonalności te posiadają zabezpieczenia (np. kody PIN), które chronią nasze wirtualne portfele przed ingerencją innych osób. Wystarczy podpiąć w aplikacji konkretnego sklepu swoją kartę płatniczą Visa Kasy Stefczyka.

Aby mieć możliwość dokonywania płatności za pomocą LidlPay, wystarczy w menu głównym w aplikacji Lidl Plus wybrać zakładkę „Więcej”, a z niej „Mój portfel”. Następnym krokiem jest kliknięcie w opcję „Moje karty” i podpięcie swojej karty płatniczej Kasy Stefczyka. Należy podać jej numer, datę ważności i kod CVV oraz ustalić czterocyfrowy PIN do portfela. W celu zapłaty za zakupy skanuje się kod QR z aplikacji na czytniku przy kasie.

W przypadku systemu Żappka Pay sprawa wygląda podobnie – płatności są dostępne w aplikacji Żappka. Aby skorzystać z tej opcji, również należy podpiąć swoją kartę płatniczą i ustawić kod PIN. Można to zrobić na trzy sposoby – wpisując dane ręcznie, skanując kartę aparatem lub za pomocą NFC (poprzez zbliżenie karty do telefonu). Zapłacić za zakupy można, skanując kod kreskowy z aplikacji i potwierdzając płatność w aplikacji skanem twarzy, odciskiem palca lub PIN-em.

Na stacjach Orlen dostępny jest z kolei system płatności Orlen Pay. W ten sposób możemy płacić za tankowanie auta. Wystarczy uruchomić aplikację i zeskanować kod QR z dystrybutora. Następnie trzeba zatwierdzić płatność ustalonym wcześniej PIN-em lub za pomocą danych biometrycznych. Fakturę za płatność otrzymamy na podany wcześniej adres e-mail.

Warto korzystać z takiej usługi zwłaszcza, jeśli często robimy zakupy w danym sklepie. W ten sposób nie tylko płacimy za zakupy, ale także zbieramy punkty lojalnościowe i mamy dostęp do promocji przygotowanych dla użytkowników aplikacji.

Serwisy Partnerskie:
Stefczyk.tv Stefczyk.info CzasNaFinanse.pl wPolityce.pl