Weź pożyczkę wspólnie!

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na sfinansowanie zaplanowanych wydatków z pożyczki, bo blokują nas albo za niskie zarobki, albo posiadane już zobowiązania. Jest jednak wyjście z takiej sytuacji. Pożyczkę w Kasie Stefczyka można wziąć wspólnie, np. z małżonkiem, ale także z każdą osobą, z którą nie wiążą nas więzy pokrewieństwa.

12:30 20.07.2015 r.

Należy pamiętać, że każde zadłużenie zmniejsza zdolność kredytową przy następnej pożyczce. Ponadto nieprawidłowo spłacane zobowiązanie czy brak historii kredytowej obniża wiarygodność pożyczkobiorcy wobec instytucji finansowej. Za tym wszystkim może iść wysokie oprocentowanie pożyczek czy konieczność wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, a nawet odmowa udzielenia kredytu. Jakie można znaleźć rozwiązanie w sytuacji, gdy mamy za niskie dochody lub spłacamy już jakieś zobowiązania, a pożyczka jest nam koniecznie potrzebna? Jednym ze sposobów jest tzw. łączenie dochodów.

Łączenie dochodów w Kasie Stefczyka

Łączenie dochodów to nic innego jak wzięcie pożyczki wspólnie z inną osobą. W Kasie Stefczyka udzielić pożyczki na tej podstawie można nie tylko małżonkom, ale także rodzeństwu, przyjaciołom czy znajomym. Nie ma też wymogu prowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego. W takiej sytuacji Kasa zsumuje dochody wszystkich współkredytobiorców. Ważne jest także, iż liczba osób, które wspólnie starają się o pożyczkę, nie jest ograniczona.

Jest to dobry sposób na otrzymanie pieniędzy, kiedy okazuje się, że nasze dochody są za niskie lub mamy już inne zobowiązania, które wykaże raport z BIK-u. Łączenie dochodów ma jeszcze dodatkową zaletę, szczególnie dla tych, którzy nie mają historii kredytowej. Biorąc pożyczkę z osobą posiadającą historię kredytową, która miała już zobowiązania finansowe, buduje się własną historię. Dzięki temu i właściwej spłacie zobowiązania otwiera się przed takim pożyczkobiorcą możliwość otrzymania następnej pożyczki już samodzielnie.

Na podstawie łączenia dochodów można otrzymać w Kasie Stefczyka pożyczkę gotówkową czy kredyt hipoteczny. Należy jednak pamiętać, że współkredytobiorcy muszą być członkami Kasy i posiadać w niej swoje rachunki IKS, które pozwalają na udzielenie pożyczki.

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.