Czy mogę renegocjować spłatę pożyczki?

Renegocjacja zadłużenia - pomagamy w spłacie, dbając o Twoje bezpieczeństwo. Sprawdź nasze warunki!

 

Jeżeli Twoje zobowiązania finansowe Cię przerastają lub obawiasz się, że może się tak stać – pora rozwiązać ten problem. Z nami to możliwe! Nie zwlekaj i pozwól sobie pomóc. Im szybciej nasi specjaliści przeanalizują Twoją sytuację, tym mniejsze ryzyko, że sprawa całkowicie wymknie się spod kontroli.
Rozumiemy, że w życiu zdarzają się sytuacje, kiedy trudno jest podołać wszystkim wydatkom. Chęć pozbycia się jednych długów czasem sprawia, że pojawiają się kolejne.

Jeśli masz problemy ze spłatą pożyczki, możesz złożyć wniosek o zmianę dotychczasowych warunków spłaty obowiązującej umowy, czyli jej renegocjację lub restrukturyzację.

 

 

renegocjacja spłaty pożyczki - dwie ścieżki wyboru

 

 

Na czym polega renegocjacja umowy?

Renegocjacja umowy pożyczkowej polega na ponownym ustaleniu przez strony zasad spłaty zobowiązania. Jej głównym założeniem jest zmiana pierwotnych ustaleń w celu umożliwienia pożyczkobiorcy terminowej spłaty pożyczki. Z takiej możliwości warto skorzystać, jeśli raty pożyczki są potężnym obciążeniem dla Twojego budżetu, a ich terminowa spłata stanowi ogromne wyzwanie i odbywa się kosztem innych zobowiązań.

Jakie umowy można renegocjować?

Kasa Stefczyka umożliwia renegocjację umowy pożyczki, której spłata zaczyna przerastać Twoje możliwości finansowe, jednak nadal nie jest przeterminowana.
Wniosek o renegocjację umowy złożysz szybko i wygodnie w oddziale Kasy Stefczyka.

Na czym polega restrukturyzacja zadłużenia?

Restrukturyzacja pożyczki to zmiana pierwotnych warunków spłaty zawartych w umowie pożyczkowej. Głównym celem restrukturyzacji jest wsparcie pożyczkobiorcy w odzyskaniu finansowej płynności, a co za tym idzie – w powrocie do terminowego płacenia rat. Obowiązek umożliwiania pożyczkobiorcom restrukturyzacji zadłużenia nakłada na instytucje finansowe prawo.

Jakie umowy można restrukturyzować?

Kasa Stefczyka umożliwia restrukturyzację pożyczki wypowiedzianej (na etapie sądowym lub egzekucyjnym) oraz restrukturyzację pożyczki niewypowiedzianej (przeterminowanej).
Wniosek o restrukturyzację złożysz szybko i wygodnie w oddziale Kasy Stefczyka.

Jak wypełnić wniosek o restrukturyzację zadłużenia lub renegocjację pożyczki?

Oto co musisz zrobić

A. Wybierz potrzebny wniosek

 • Wniosek o renegocjację pożyczki, której spłata zaczyna przerastać możliwości finansowe, jednak nadal nie jest przeterminowana (pobierz TUTAJ)
  lub
 • Wniosek o restrukturyzację pożyczki niewypowiedzianej (przeterminowanej) wraz z aktualnymi dokumentami potwierdzającymi wystąpienie okoliczności losowych, które uniemożliwiają dokonywanie wpłat zgodnie z pierwotnym harmonogramem oraz dokumentami potwierdzającymi osiągane dochody (pobierz TUTAJ),
  lub
 • Wniosek o restrukturyzację pożyczki wypowiedzianej (na etapie sądowym lub egzekucyjnym) wraz z dokumentami potwierdzającymi osiągane dochody
  (pobierz TUTAJ).

B. Złóż wniosek

Wydrukuj i prawidłowo wypełnij odpowiedni dla Twojej sytuacji wniosek o zmianę warunków spłaty – renegocjację lub restrukturyzację.
Są one zamieszczone na dole strony. Jeżeli zadłużenie dotyczy kilku pożyczkobiorców, wniosek powinien być wypełniony i podpisany przez każdego z nich.
Wnioski złożone osobno przez każdego z nich też rozpatrzymy. Wszystko dla Twojej wygody!

Przygotowany wniosek/wnioski wraz z załącznikami:

 • złóż w oddziale/ placówce Kasy Stefczyka lub
 • zeskanuj i wyślij na adres [email protected] lub
 • wyślij pocztą na adres: Kasa Stefczyka, Dział Windykacji i Restrukturyzacji, ul. Marynarki Polskiej 55C, 80-557 Gdańsk.

Następnie:

C. Poczekaj na kontakt z Kasy Stefczyka

Gdy tylko nasi specjaliści przeanalizują Twoje położenie - napiszemy do Ciebie. Nie ma sytuacji bez wyjścia!

D. Zobacz jakie rozwiązanie mamy dla Ciebie


Bez względu na to, na jakim etapie jesteś ze swoim zadłużeniem – warto rozmawiać!
Ufamy, że poradzisz sobie ze spłatą zadłużenia – pomożemy Ci w tym!

 

Lista załączników

 1. Wniosek o renegocjację pożyczki, której spłata zaczyna przerastać możliwości finansowe, jednak nadal nie jest przeterminowana.
 2. Wniosek o restrukturyzację pożyczki wypowiedzianej (na etapie sądowym lub egzekucyjnym) wraz z dokumentami potwierdzającymi osiągane dochody.
 3. Wniosek o restrukturyzację pożyczki niewypowiedzianej (przeterminowanej) wraz z aktualnymi dokumentami potwierdzającymi wystąpienie okoliczności losowych, które uniemożliwiają dokonywanie wpłat zgodnie z pierwotnym harmonogramem oraz dokumentami potwierdzającymi osiągane dochody.
powrót