Kasa Stefczyka to ludzie

Kasa Stefczyka to nie tylko instytucja oferująca dostęp do różnego rodzaju produktów i usług finansowych. To także społeczność, którą tworzą wyjątkowi ludzie – nasi klienci i pracownicy. Tutaj poznasz nas bliżej!

Podstrona "Społeczność. Nagłówek Kasa Stefczyka

Społeczność. Ikona "Członkowie". Kasa Stefczyka

 

847 000 członków

Społeczność. Ikona "Placówki". Kasa Stefczyka

 

niemal 350 placówek

Społeczność. Ikona "Pracownicy". Kasa Stefczyka

 

1980 pracowników

Kasa Stefczyka nawiązuje do ponad 100-letniej tradycji polskiej spółdzielczości finansowej. U schyłku XIX wieku ideę finansowej samopomocy wcielił w życie i rozwinął dr Franciszek Stefczyk. Współczesna Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka powstała w 1993 r. Początkowo kierowała usługi do pracowników przedsiębiorstw morskich Wybrzeża Gdańskiego. Bardzo szybko zaczęła oferować produkty i rozwiązania dla szerokiego grona odbiorców.


Kasa Stefczyka walczy z wykluczeniem finansowym Polaków, a także realizuje projekty edukacji finansowej, skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych razem ze Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej.


Z inicjatywy Kasy Stefczyka w 2012 roku powołana została Fundacja Stefczyka która kontynuuje misję pomocową. Osoby prywatne otrzymują pomoc w leczeniu i rehabilitacji, fundacje i organizacje otrzymują fundusze na cele charytatywne, a regularna pomoc finansowa trafia do wychowanków kilkudziesięciu domów dziecka z całej Polski.


Nasi klienci

Ponad milion zadowolonych osób dołączyło do nas przez 30 lat. Nasi klienci są lojalni, uczciwi i jak już nas poznają, zostają z nami na dłużej. To dzięki dopasowanej ofercie i rodzinnej atmosferze utrzymujemy tak bliskie więzi. Przekonaj się sam!

Nasi pracownicy

Wiemy, że najważniejsi są ludzie, dlatego stawiamy na rozwój, satysfakcję i pracę zespołową. Naszym pracownikom nie brakuje chęci do podnoszenia swoich kwalifikacji, kreatywności, ani odwagi w działaniu, bo właśnie taką postawą można osiągać zamierzone cele. Sprawdź czy do nas pasujesz!

Kasa Stefczyka na osi czasu

1993

Powstanie Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej im. Franciszka Stefczyka

 

 

2003

Uruchomienie strony internetowej www.kasastefczyka.pl.

 

 

2004

Rozpoczęcie dystrybucji darmowego miesięcznika Czas Stefczyka

Rozpoczęcie dystrybucji darmowego miesięcznika Czas Stefczyka z publikacjami w różnorodnej tematyce. Każdy znajdzie coś dla siebie. Porady finansowe, medyczne, artykuły historyczne czy aktualne oferty promocji i konkursów.

 

2007

Powstanie Głównej siedziby w Gdyni, w malowniczej dzielnicy Redłowa.

 

 

2010

SKOK Stefczyka zmienia nazwę

SKOK Stefczyka zmieniła nazwę i odwołując się do wzorów sprzed 100 lat, przywróciła w Polsce markę Kasa Stefczyka.

 

 

2012

Rozpoczęcie działalności Fundacji Stefczyka.

 

 

2020

Nawiązanie współpracy z Fundacją Marcina Gortata MG.

Nawiązanie współpracy z Fundacją Marcina Gortata MG13, aby wspólnie pomagać wznosić się na wyżyny uzdolnionym sportowo dzieciom i młodzieży.

 

2023

Obchodzimy 30. Urodziny Kasy Stefczyka. Dziękujemy Wam!

 

 

Co u nas słychać?

Ten szczególny dzień - Dzień Dziecka - przedstawicielki placówki Kasa Stefczyka w Dęblinie, spędziły na festynie organizowanym przez Fundacja Benedyktyński Zakątek. Impreza odbyła się w Puławach i zaproszone były na nią dzieci - te małe i te duże. To wydarzenie, okraszone dziesiątkami wyjątkowych uśmiechów, na długo pozostanie w pamięci 😊

28 maja mieliśmy przyjemność wziąć udział w pikniku zorganizowanym przez Fundację "Dla Rodziny". Fundacja prowadzi ośrodek adopcyjny, zajmuje się również szkoleniem rodzin adopcyjnych i udziela wsparcia terapeutycznego. W wydarzeniu wzięły udział m.in. rodziny adopcyjne. Widać, że nasz Filip cieszył się sporym zainteresowaniem

W czerwcu w Lublinie odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. W wydarzeniu, na zaproszenie Krajowego Stowarzyszenia Ruchu Spółdzielców, uczestniczyły przedstawicielki naszych placówek: Lublin Królewska i Lublin Krakowskie Przedmieście oraz Kierownik Regionalna. Uczestnicy na naszym stoisku mogli zapoznać się z ofertą, ale też zawalczyć o nagrody!


Opinie

Kasę Stefczyka cenię za szeroki wachlarz dostępnych pożyczek, czytelne i przejrzyste zasady bez tzw. „drobnych, ukrytych druczków” i za to, że do placówki jest tak blisko.

~ Katarzyna, Oleśnica

 


Cenię Kasę Stefczyka za bardzo miłą i sympatyczną obsługę klienta oraz szybkie załatwianie spraw, a także profesjonalizm.

~Urszula, Gostyń

Kasa Stefczyka zawsze służy pomocą ludziom, a w szczególności tym mniej zamożnym. Cenię ją za solidność i szczerość, za dobre i mało skomplikowane produkty i za ludzkie podejście do klienta.

~ Sebastian, Radomsko

 

Od ok 10 lat kasa stefczyka nie zawiodla gdy bylam w potrzebie. Zawsze znalazlo sie rozwiazanie na ktore moglam liczyc! Przezylismy razem: narodziny dwojki moich dzieci, slub z mezczyzna swojego zycia, remont mieszkania, wyprawka szkolna! Teraz czas na 1komunie sw starszego syna i wierze gleboko ze kasa nie zawiedzie! Polecam goraco i z czystym sumieniem!

~ Agnieszka, Tarnowskie Góry

Związałam się z Kasą Stefczyka w czasie, gdy banki były wyprzedawane zagranicznym inwestorom. Cenię Kasę za patriotyzm, cele edukacyjne, podtrzymanie dobrych tradycji ruchu spółdzielczego.

~ Anna, Sochaczew

 

Kilkanaście lat temu potrzebowałam gotówki na zakup potrzebnego mi samochodu. Ze wszystkich banków istniejących wtedy na rynku pomogła mi jedynie Kasa Stefczyka, szybko i bez zbędnych formalności. Podobnie było przy każdym z remontów domu, zakupie materiałów budowlanych. A ostatnio Kasa Stefczyka pomaga mi realizować pasję fotografowania, wypraw górskich, oczywiście dzięki dogodnym ratom na sprzęt. Kasa Stefczyka pomaga spełniać marzenia i plany, realizować pasje.

~ Urszula, Wilkowice

Społeczność Ikona "Super marka". Kasa Stefczkya

 

Społeczność Ikona "Polska dobra marka". Kasa Stefczkya

 

Społeczność Ikona "Solidny pracodawca". Kasa Stefczyka