Muzyka organowa po raz kolejny zawita do Pelplina

13:45 31.05.2016 r.

Zbliża się kolejna, XIX już edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Pelplinie. Wydarzenie to wspierać będzie Kasa Stefczyka, która za pośrednictwem Fundacji Stefczyka od lat realizuje swoją misję społeczną występując w roli mecenasa kultury i sztuki.

festiwal20.jpg

Festiwal odbywający się w pelplińskiej katedrze nieprzerwanie od 1999 roku zachwyca fanów muzyki organowej z całej Europy. Tym samym, już od wielu lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedsięwzięć kulturalnych tego typu. Również podczas tegorocznej edycji słuchaczom zaprezentowana zostanie światowa literatura muzyczna wszystkich epok. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

festiwal10.jpg

Cykl koncertów rozpocznie odbywający się 6 lipca występ francuskiego zespołu Ensemble TRECANUM. Podczas kolejnych tygodni będziemy mogli podziwiać koncerty światowej sławy artystów pochodzących z USA, Meksyku, Japonii, Francji, Niemiec, Włoch, Szwecji, Ukrainy oraz Polski. Występy różnego typu - od organowych, przez kameralne, chóralne i symfoniczne zamienią miejscową katedrę w letnią filharmonię. Na zakończenie festiwalu przygotowano dla publiczności coś specjalnego - pokaz muzyczny uświetniający 1050 rocznicę Chrztu Polski oraz 85-lecie Miasta Pelplin.

festiwal30.jpg

Głównym organizatorem Festiwalu jest Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré. Pomysłodawcą i obecnym Dyrektorem Festiwalu jest Gedymin Grubba. Fundacja Stefczyka zaś po raz kolejny przyjęła miano oficjalnego sponsora wydarzenia.