30 tysięcy złotych dla hospicjum w Gdyni

15:15 16.03.2016 r.

 

tytulowe-2-artykul.jpg

Podczas wydarzenia charytatywnego „Budzenie Wiosny – serca i styl” udało się zebrać ponad 30 tys. zł dla dzieci z hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni. Organizację wydarzenia wsparła finansowo Fundacja Stefczyka, którą w 2012 r. powołała do życia Kasa Stefczyka. Za jej pośrednictwem Członkowie Kasy pomagają potrzebującym.

To było niezwykłe wydarzenie artystyczne i towarzyskie dla wyjątkowych dzieciaków. Odbyło się 13 marca w legendarnym klubie muzycznym „Ucho” w Gdyni. Na ten jeden wieczór klub zmienił się nie do poznania: czerwone dywany, nastrojowe światło świec, mnóstwo kwiatów, na scenie wiosenne drzewka, a na ścianach piękne wiosenne fotografie Kamili Kwidzińskiej.

Podczas całej imprezy przez klub przewinęło się ok. 400 osób. Goście obejrzeli krótki film o hospicjum Bursztynowa Przystań, który przypomniał komu był dedykowany ten wieczór. Program był naprawdę ciekawy.

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz mody ubrań Total Look by Bunny the Star w oprawie biżuterii Lilou. Na czerwonym dywanie pojawiły się profesjonalne modelki z agencji Malva Models, komentarz do stylizacji prowadziła znana stylistka gwiazd: Wiganna Papina.

Ważnym punktem programu była licytacja licznych fantów. Z wielką wprawą i w pięknym stylu prowadzili ją gospodarze wieczoru: Małgorzata Rakowiec – dziennikarka i publicystka oraz Marek Niziołek – dziennikarz Radia Plus. Trzeba przyznać, że publiczność bardzo zaangażowała się w podbijanie cen, by wesprzeć szczytny cel aukcji.

Punktem kulminacyjnym wieczoru był koncert Islet (właściwie Izabella Laskowska) promujący płytę „Zatrzymaj się”. Wokalistka wystąpiła z zespołem złożonym z trójmiejskich muzyków: Rafał Uhuru Szyjer (bas), Paweł Urowski (kontrabas), Tomasz Antoniewicz (instrumenty perkusyjne) oraz wspaniałe chórki w wykonaniu sióstr Kingi i Karoliny Pruś.

Po koncercie goście częstowali się ogromnym, 15 kilogramowym tortem z logiem Stowarzyszenia Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się tzw. „ścianka” na tle której goście robili sobie zdjęcia oraz składali podpisy deklarujące, że wspierają i pomagają gdyńskiemu hospicjum. Właśnie tam, po imprezie, ścianka trafiła na stałe.

Całkowity dochód z imprezy został przekazany dla podopiecznych hospicjum.

Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni, od 1987 r. obejmuje opieką paliatywną osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny. Dzięki pełnej poświęcenia pracy lekarzy, pielęgniarek oraz licznych wolontariuszy, hospicjum niesie pomoc i otacza opieką chorych i ich rodziny w najtrudniejszych chwilach. Od 1987 r. z pomocy skorzystało ponad 9 tysięcy pacjentów hospicjum domowego i prawie 5 tysięcy pacjentów hospicjum stacjonarnego. W prowadzonych przez stowarzyszenie hospicjach stacjonarnych dla dzieci i dorosłych oraz domowych dla dzieci i dorosłych, pod opieką przebywa obecnie 200 pacjentów.

Zdjęcia: Tomek Kamiński