Baltic Games - Święto sportów ekstremalnych w Gdańsku!

W sierpniu, na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku podziwialiśmy popisy wybitnych specjalistów w jeździe na deskorolce oraz rowerach BMX. Kasa Stefczyka, jako główny sponsor wspierający, po raz drugi z rzędu wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz ufundowała nagrody dla najlepszych reprezentantów naszego kraju w obu konkurencjach.

10:30 06.09.2013 r.

W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z 19 państw. Profesjonalna organizacja oraz wysoki poziom sportowy z roku na rok przyciągają na start coraz większą liczbę zawodników, a festiwal Baltic Games na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie.

Baltic Games to przede wszystkim sport ekstremalny na wysokim poziomie, ale nie tylko. Gwiazdą muzyczną naszej imprezy był legendarny zespół rockowy Illusion. Festiwal to również targi sprzętu, odzieży i wiele innych atrakcji – podkreślił główny organizator imprezy, Wojciech Tandeck. – Cieszymy się, że dzięki pracy wielu osób przyjeżdżają do nas zawodnicy, którzy dobijają się do światowej czołówki. Zapewnia to ciągły progres oraz daje gwarancję wysokiego poziomu sportowego tych zawodów.

Wojciech Tandeck osobiście podziękował Kasie Stefczyka za ponowne finansowe wsparcie jego przedsięwzięcia. A dlaczego Kasa Stefczyka drugi rok z rzędu zdecydowała się wspomóc Baltic Games?

– Warto wspierać sport młodych ludzi. Oglądając te zawody, widać gołym okiem, że ten wysoki poziom jest wynikiem ciężkiej pracy na treningach oraz ogromnej pasji. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i bez wątpienia warto ją wspierać, aby w ogóle mogła się wydarzyć
– przyznał obecny podczas niedzielnych finałów wiceprezes Kasy Stefczyka Krzysztof Lewandowski.

Trybuny na placu Zebrań Ludowych najliczniej zapełniły się w niedzielne popołudnie, kiedy najlepsi z najlepszych wzięli udział w sesjach finałowych. W jeździe na deskorolce bezkonkurencyjny okazał się reprezentant Słowacji, Richie Tury. Wisienką na torcie były jednak finały BMX. Większość przejazdów publiczność obejrzała na stojąco, a poziom wykonywanych tricków udowodnił, że mamy przyjemność oglądać zawodników najwyższej, światowej klasy. Na pierwszym stopniu podium znalazł się Andrew Ahumada z Australii, który wywarł największe wrażenie na sędziach i porwał trójmiejską publiczność.

Spędziłem tu wspaniały czas i z wielką przyjemnością do Was wrócę – przyznał szczęśliwy zwycięzca.

Podczas ceremonii wręczenia nagród wyróżniono także najlepszych zawodników z Polski. Na deskorolce najlepiej radził sobie Tomasz Ziółkowski, a w kategorii BMX nagrodę podzielili między siebie Bartłomiej Zięcina oraz Rafał Kierc. Czeki ufundowane przez Kasę Stefczyka młodzi sportowcy, odebrali z rąk Krzysztofa Lewandowskiego, wiceprezesa Kasy.

Galeria:

baltic-games-10.jpg

baltic-games-20.jpg
 

bg-0630.jpg

bg-1310.jpg

bg-2070.jpg