Bezpiecznie wokół nas

Dzień 8 października minął dzieciom z przedszkola oraz uczniom klas 0–VI Szkoły Podstawowej w Szreńsku pod hasłem bezpieczeństwa na drodze i wokół nas.

17:29 10.10.2015 r.

 

– O tym, jak o nie zadbać, opowiadał naszym podopiecznym policjant z posterunku policji w Szreńsku – mówi Wiola Ludwiczuk z placówki Kasy Stefczyka przy ul. Żwirki 15 w Mławie, która przygotowała akcję.

filipek7.jpg


Policjant opowiedział dzieciom, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, o prawidłowym przejściu przez jezdnię, niebezpieczeństwach grożących na drodze, wyposażeniu w ubiory i elementy odblaskowe oraz o konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabawy. Dzieci dowiedziały się, jak należy bezpiecznie zachować się w sytuacji kontaktu ze zwierzętami oraz jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.

W drugiej części spotkania pani pedagog przygotowała dla uczniów niespodziankę, czyli mini test wiedzy dotyczący omawianej tematyki. W nagrodę przedstawiciele poszczególnych klas otrzymali certyfikaty oraz książeczki „Bezpiecznie przez cały rok”, ufundowane przez SKOK Ubezpieczenia. Wszyscy uczniowie dostali również gadżety odblaskowe, dzięki którym będą widoczni po zmroku.

filipek5.jpg


Wielu wrażeń dostarczyła maskotka Kasy, Filip, który naszym najmłodszym podopiecznym rozdał baloniki oraz książeczki.