Placówki i Bankomaty Zaloguj się ZŁÓŻ WNIOSEK

Bezpiecznie wokół nas

Dzień 8 października minął dzieciom z przedszkola oraz uczniom klas 0–VI Szkoły Podstawowej w Szreńsku pod hasłem bezpieczeństwa na drodze i wokół nas.

17:29 10.10.2015 r.

– O tym, jak o nie zadbać, opowiadał naszym podopiecznym policjant z posterunku policji w Szreńsku – mówi Wiola Ludwiczuk z placówki Kasy Stefczyka przy ul. Żwirki 15 w Mławie, która przygotowała akcję.
7
Policjant opowiedział dzieciom, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, o prawidłowym przejściu przez jezdnię, niebezpieczeństwach grożących na drodze, wyposażeniu w ubiory i elementy odblaskowe oraz o konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabawy. Dzieci dowiedziały się, jak należy bezpiecznie zachować się w sytuacji kontaktu ze zwierzętami oraz jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.

W drugiej części spotkania pani pedagog przygotowała dla uczniów niespodziankę, czyli mini test wiedzy dotyczący omawianej tematyki. W nagrodę przedstawiciele poszczególnych klas otrzymali certyfikaty oraz książeczki „Bezpiecznie przez cały rok”, ufundowane przez SKOK Ubezpieczenia. Wszyscy uczniowie dostali również gadżety odblaskowe, dzięki którym będą widoczni po zmroku.
8
Wielu wrażeń dostarczyła maskotka Kasy, Filip, który naszym najmłodszym podopiecznym rozdał baloniki oraz książeczki.
Serwisy Partnerskie:
Stefczyk.tv Stefczyk.info CzasNaFinanse.pl wPolityce.pl