Czy wiesz, że urząd skarbowy może rozliczyć PIT za Ciebie?

Już dziś złóż wniosek za pośrednictwem e-skok!

08:45 11.04.2017 r.

zmiany-w-ustawie-pit.jpg

W tym roku składanie rocznych PIT-ów zostało maksymalnie uproszczone. Wystarczy złożyć przez internet wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Jest to najprostszy i najszybszy sposób rozliczenia się z fiskusem. Wniosek taki możesz złożyć także za pośrednictwem swojej aplikacji e-skok!

Co zyskujesz składając przez e-skok wniosek o rozliczenia PIT-a?

Dzięki złożeniu wniosku PIT-WZ Twoje zeznanie podatkowe zostanie rozliczone przez pracowników urzędu skarbowego. W ten sposób zaoszczędzisz czas, unikniesz stresu i ewentualnych błędów w deklaracji.

Jak złożyć PIT-WZ?

Wniosek o sporządzenie zeznania będzie można złożyć wyłącznie elektronicznie. Jeśli masz konto w Kasie z dostępem przez internet, możesz zrobić to logując się do e-skok.

Kto może złożyć wniosek PIT-WZ

Wniosek PIT-WZ może złożyć tylko podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), który uzyskuje dochody od płatników (w tym organów rentowych). Nie ma przy tym znaczenia, czy rozlicza się sam, wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci.

Jak to działa?

Po złożeniu wniosku w ciągu maksymalnie 5 dni otrzymasz od urzędu e-mail z linkiem do gotowego zeznania podatkowego. Zeznanie będziesz mógł zaakceptować lub odrzucić, jednak nie później niż w dzień upływu terminu składania zeznań - w 2017 r. to 2 maja. Jeżeli w tym terminie nie podejmiesz żadnych czynności, Twoje zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane.

Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek dotyczący dochodów za 2016 r. możesz złożyć do 18 kwietnia 2017 r.

Co jeszcze się zmienia?

Dzięki nowym przepisom podatnicy będą mogli również skorzystać z nowego formularza PIT-OP – czyli oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP). Jest on przeznaczony dla tych podatników podatku PIT, którzy są osobami fizycznymi i otrzymali od organów emerytalnych i rentowych roczne obliczenie podatku PIT-40A oraz chcą przekazać 1% podatku wybranej OPP. Do tej pory musieli składać zeznanie podatkowe, teraz – jeśli złożą PIT-OP – to urząd przekaże wybranej organizacji 1% podatku.

PIT-OP będzie można złożyć elektronicznie, przy użyciu dostępnego na Portalu Podatkowym formularza online, formularza interaktywnego, aplikacji e-Deklaracje Desktop, a także za pośrednictwem bankowości internetowej i papierowo. Oświadczenie za rok 2016 można składać od 15 marca do 2 maja 2017 r.

Już dziś zaloguj się do e-skok i zleć wypełnienie swojego PIT-a urzędowi skarbowemu!