Jak wybrać ofertę pożyczki?

Na rynku znajdziemy mnóstwo ofert pożyczkowych. Jak wybrać tę najlepszą? Na co zwrócić uwagę przy wyborze zobowiązania? W Kasie Stefczyka doradzamy, jak przeanalizować oferty kredytowe.

18:30 26.03.2014 r.

para-podpisanie-umowy.jpg

Najważniejsze – każda decyzja o zaciągnięciu zobowiązania finansowego powinna być przemyślana!

Decyzji o pożyczeniu pieniędzy od instytucji finansowej nie można podjąć „ot tak sobie”. Uzyskanie dodatkowych środków z pożyczki czy kredytu daje możliwości spełnienia odkładanych dotychczas planów czy marzeń, ale wiąże się z obowiązkiem spłaty zobowiązania. Jak dopasować zobowiązanie do naszych możliwości, by jego spłata była łatwa? Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczki czy kredytu? Pracownicy Kasy doradzają pożyczkobiorcom!

Niskie oprocentowanie – czy to najważniejsze?

Na każdym rogu możemy spotkać się z reklamą pożyczek czy kredytów. Instytucje finansowe przede wszystkim kuszą niskim oprocentowaniem. Należy pamiętać, że oprocentowanie to niejedyny koszt pożyczki. Dlatego wybierając ofertę, warto przeanalizować wszystkie jej koszty i porównywać rzeczywistą ratę, którą przyjdzie nam spłacać. Dodatkowo pożyczkobiorca musi zwrócić uwagę, czy atrakcyjne oprocentowanie nie jest uzależnione od zakupu dodatkowych produktów. Należy dokładnie przyjrzeć się ofercie i dowiedzieć się wszystkiego o warunkach uzyskania dodatkowych produktów, które są nam oferowane w pakiecie do pożyczki. Pożyczkobiorca musi być czujny i pamiętać, że jeden atrakcyjny parametr z reklamy nie sprawia, że pożyczka jest naprawdę atrakcyjna cenowo. Jak jest w Kasie Stefczyka? W Kasach zasady są jasne. Pożyczkobiorca może skorzystać z pożyczki na dowolny cel z okresem spłaty dostosowywanym do jego możliwości finansowych. Maksymalny okres spłaty może wynieść nawet 10 lat. Pożyczkobiorca ma możliwość zmniejszyć oprocentowanie, korzystając z przejrzystego systemu obniżek. Niższe oprocentowanie można uzyskać między innymi za wpływ dochodu na rachunek w Kasie, staż członkowski czy dobrą historię kredytową. Rata pożyczki jest dopasowywana indywidualnie, tak by jej spłata nie obciążała zbytnio miesięcznego budżetu.

Jak dobrać produkt pożyczkowy?

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania, musimy określić, ile pieniędzy jest nam potrzebne, na jaki cel, na jak długo i na jaki miesięczny koszt raty nas stać. Trzeba sumiennie przeanalizować swoje dochody i wydatki i oszacować, ile jesteśmy w stanie oszczędzić w miesiącu, tak by poziom naszego życia nie uległ zmianie. Oszacowana kwota jest dla nas punktem wyjścia. Gdy już wiemy, ile pieniędzy jesteśmy w stanie miesięcznie przeznaczyć na spłatę pożyczki, czyli jaką ratę możemy płacić, warto skorzystać z pomocy pracownika placówki, który dzięki doświadczeniu i profesjonalnym narzędziom doradzi najlepsze dla nas rozwiązania finansowe. W Kasie Stefczyka doradcy szybko i przystępnie przedstawią możliwe formy pozyskania dodatkowej gotówki oraz wyliczą naszą zdolność kredytową. Wystarczy chwila, by dowiedzieć się, ile możemy pożyczyć i na jakich warunkach.

Czytamy umowy. Nie rozumiesz? ZAPYTAJ

Gdy zdecydujemy się na skorzystanie z zaproponowanej nam przed doradcę pożyczki i uzyskamy pozytywną decyzję kredytową, przyjdzie czas na podpisanie umowy kredytowej. Wiadomo, że nie każdy musi znać się na bankowych terminach i być ekspertem finansowym, ale każdy z nas powinien zapoznać się z umową kredytową. Co zrobić w przypadku, gdy nie rozumiemy jej zapisów? Obowiązkowo trzeba poprosić pracownika o wytłumaczenie niezrozumiałych zapisów. Instytucjom finansowym zależy na świadomych klientach, czyli takich, którzy rozumieją warunki, na jakich korzystają z produktów. Świadomość konsumenta zmniejsza ryzyko reklamacji i powoduje, że jest on zadowolony z oferowanych im usług. W Kasie Stefczyka stawiamy na profesjonalną obsługę i rzetelną informację. Pracownicy Kasy przeprowadzą w jasny sposób pożyczkobiorcę przez proces uzyskania dodatkowych środków. Odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości. Doświadczenie Kasy Stefczyka na rynku finansowym i nowoczesne rozwiązania finansowe pozwalają Członkom Kasy korzystać z kompleksowej obsługi finansowej.