Dożynki z gwiazdą

Placówka Kasy Stefczyka mieszcząca się przy ul. Żwirki 15 w Mławie tradycyjnie już uczestniczyła w dożynkach gminno-parafialnych we Wieczfni Kościelnej.

13:00 21.09.2015 r.

Dożynki rozpoczęto uroczystą mszą świętą. Następnie poprowadzono korowód dożynkowy i prezentację 17 wieńców dożynkowych, przygotowanych przez mieszkańców okolicznych wiosek. W wieńcach nie mogło zabraknąć czterech podstawowych zbóż: żyta, pszenicy, jęczmienia i owsa. Po przemówieniu gospodarza dożynek, wójta gminy Wieczfnia Kościelna, miał miejsce obrzęd dzielenia się chlebem. Uczestniczyli w nim starostowie dożynek oraz księża parafii Wieczfnia Kościelna i Grzebsk. W dalszej części głos zabierali zaproszeni goście. Po części oficjalnej koncert dała orkiestra dęta.

Na terenie dożynek ustawiono liczne stoiska, również stoisko Kasy Stefczyka, gdzie pracownicy placówki w Mławie udzielali porad dotyczących finansów. Dzieci oczywiście – jak zawsze – chętnie bawiły się z naszą maskotką Filipem, który grzecznie pozował z nimi do zdjęć.
filipek1.jpg

Po południu ogromny tłum ludzi przybył na koncert gwiazdy dożynek, zespołu Akcent wykonującego disco polo. Warto przypomnieć, że w lipcu tego roku podczas XX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie zespół otrzymał główną nagrodę za klip wszech czasów „Przez Twe oczy zielone”, a następnego dnia na tym samym festiwalu otrzymał nagrodę za zespół dekady.