„Polowanie” – film, którego produkcję wsparły Kasa Stefczyka i Fundacja Stefczyka, wkrótce w kinach!


Film "Polowanie". Aktualność. Kasa Stefczyka

Już 10 listopada kinową premierę będzie mieć polityczny thriller „Polowanie” w reżyserii Pawła Chmielewskiego. To kolejna, po „Układzie zamkniętym”, produkcja filmowa, którą wsparły Kasa Stefczyka i Fundacja Stefczyka.


„Polowanie” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia Michała Króla, przedsiębiorcy i burmistrza. Bohater trafia w sam środek układu, który chce go zniszczyć. Nierówna walka z korupcją, oszustwami i manipulacją będzie wymagać od niego zapłaty najwyższej ceny.

Intencją reżysera filmu jest zachęcenie odbiorców do tego, by bacznie przyglądali się temu, co robią władze ich miast, gmin i powiatów. – Przecież od decyzji władz samorządowych zależy nasze życie. One mają bezpośredni wpływ na codzienność każdego z nas. Trzeba być czujnym, a nie biernym – mówi Paweł Chmielewski.

Widzowie zobaczą na ekranie wielu utalentowanych polskich aktorów: Michała Czerneckiego, który wcielił się w postać głównego bohatera, Artura Barcisia, Magdalenę Walach i innych.

Produkcja powstała dzięki wsparciu finansowemu Mecenasa Głównego – Orlenu oraz Sponsorów Głównych – Kasy Stefczyka oraz Fundacji Stefczyka. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Serdecznie zapraszamy do kin!