Global Money Week 2021

17:00 18.03.2021 r.

global-money-week-2021-1171x489.jpg

Global Money Week (GMW) to międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej adresowana do dzieci i młodzieży. Jej organizatorem jest Międzynarodowa Sieć Edukacji Finansowej OECD (OECD/INFE). W Polsce funkcje koordynatora na gruncie krajowym pełni Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. W bieżacym roku do kampanii GMW przystąpiło Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. 

W dotychczasowych ośmiu edycjach udział wzięło ok. 40 milionów dzieci i młodzieży z 175 krajów na całym świecie.

Tegoroczna kampania odbędzie się w dniach 22-28 marca 2021 r. pod hasłem: Take care of yourself, take care of your money, które nawiązuje do potrzeby budowania odporności finansowej i dbałości o zdrowie w obecnych wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią COVID-19.

Zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.skef.pl/global-money-week-2021/, zawierającej ofertę SKEF przygotowaną z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W szczególności zachęcamy do udziału w konkursie filmowym. 

 

konkurs-filmowy-global-money-week-2021.jpg

Zapraszamy również do korzystania i bezpłatnego pobrania licznych materiałów edukacyjnych, które z pewnością będą stanowić uatrakcyjnienie zajęć z edukacji finansowej.