„Hutnicze Miasto Dzieci” ze wsparciem Fundacji Stefczyka

15:15 07.03.2019 r.

1171x489.jpg

Pierwsza w historii zimowa edycja „Hutniczego Miasta Dzieci” w Walcowni – Muzeum Cynku w Katowicach zakończyła się ogromnym sukcesem. Wzięło w niej udział 70 dzieci. Projekt wsparła Fundacja Stefczyka.

„Miasto Dzieci” to edukacyjne warsztaty, w ramach których – jak sama nazwa wskazuje –  dzieci tworzą „miasto”. Na początku uczestnicy zgłaszali się do „urzędu pośrednictwa pracy”, gdzie wybierali pracę, a następnie „pracowali”, czyli bawili się w „dorosłe” zawody. 

W „Mieście Dzieci” działały bank, szpital, restauracja, sklep, galeria sztuki; dzieci piekły ciasteczka w cukierni, szyły torby, a nawet tworzyły codzienną gazetkę. Za wytworzone produkty otrzymywały cynkole – jest to  specjalna waluta stworzona na potrzeby warsztatów w Walcowni – które w muzealnym sklepiku wymieniały na produkty, które powstały podczas pracy kolegów i koleżanek. Pod koniec każdego dnia dzieci brały udział w dziecięcej radzie miasta i decydowały o jego losach.

Środki przekazane przez sponsorów organizatorzy przeznaczyli między innymi na zakup materiałów plastycznych, środków czystości oraz nagród dla dzieci.