II Miński Orszak Trzech Króli

08:00 12.01.2016 r.

„Nade wszystko miłosierdzie. Miłość. Pokój. Przebaczenie” – to hasło tegorocznego II Mińskiego Orszaku Trzech Króli. Mimo mroźnej pogody na przemarsz przybyło dwa tysiące osób, by pokłonić się Dzieciątku. Placówka w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościuszki 21 A była jednym ze sponsorów wydarzenia.

orszak-trzech-kroli-1.jpg

Świętowanie rozpoczęło się na placu Starego Rynku od kolędowania, które poprowadziła młodzież z Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II. Mieszkańcom rozdano kolorowe korony i śpiewniki. Barwny orszak ruszył w drogę do szopki, którą przygotowano w szkołach salezjańskich. Przemarsz wiódł ulicami miasta. Prowadziła go Gwiazda Betlejemska. Za nią szli członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Towarzystwa Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich, ks. proboszcz oraz ministranci z parafii NNMP oraz św. Mikołaj. Dzieciątku szli pokłonić się również trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar.

orszak-trzech-kroli.jpg
 

Nie zabrakło żywych zwierząt. Osiołek wiózł świętego Mikołaja, dzieci pojechały na kucykach. W orszaku kroczył również wielbłąd, który – co zrozumiałe – cieszył się największym zainteresowaniem dzieci. W drodze do stajenki można było obejrzeć scenkę „U Heroda” przygotowaną w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na kolejnym odcinku trasy anioły i diabły stoczyły walkę dobra ze złem. W końcu trzej Mędrcy ze Wschodu wspólnie z kolędnikami wysłuchali fragmentu Ewangelii, a następnie pokłonili się Dzieciątku i ofiarowali Mu dary.

Podczas orszaku przeprowadzono kwestę na rzecz Światowych Dni Młodzieży.

ŹRÓDŁO: SALEZJANIE.PL