Kasa Stefczyka i Fundacja Stefczyka ponownie wesprą sportowe wysiłki Pawła Tarnowskiego

Paweł Tarnowski. Zdjęcie do aktualności.

Sport jest szczególną dziedziną, w której możemy nie tylko rozwijać talenty i pokonywać swoje słabości, ale jednocześnie przekazywać ważne wartości oraz dostarczać emocjonującej rozrywki kibicom. Dlatego Kasa Stefczyka wraz z Fundacją Stefczyka angażują się w promocję sportowych inicjatyw oraz wsparcie utalentowanych zawodników. Przed nami kolejny rok współpracy z Pawłem Tarnowskim, utalentowanym żeglarzem, windsurferem i kitesurferem, ambasadorem PGE Sailing Team Poland, który swoją postawą uczy, że ciężka praca przynosi dobre owoce.

Wytrwałość, pracowitość i dążenie do realizacji celów to wartości, które warto wspierać. Wszystkie te cechy  niewątpliwie posiada Paweł Tarnowski, a Kasa Stefczyka i Fundacja Stefczyka od wielu lat z dumą wspierają rozwój jego sportowego talentu. Dzięki tej współpracy młody sportowiec miał szansę podjąć regularne treningi i rozwinąć swój talent. Warto wiedzieć, że Kasa Stefczyka jest pierwszą instytucją, z którą windsurfer podpisał umowę sponsorską.

Paweł Tarnowski od 2013 r. należy do polskiej reprezentacji seniorów w żeglarstwie, a na swoim koncie ma liczne sukcesy, np. srebro w klasie RS:X w Pucharze Świata ISAF 2014 tytuł mistrza Europy i świata juniorów 2011 i 2012, mistrzostwo Polski seniorów RS:X i juniorów FORMULA w 2012 r. czy złote medale podczas Mistrzostw Europy w żeglarstwie w klasie RS:X w Mondello na Sycylii w 2015 r. (Regaty Pucharu Świata ISAF, uznawane w środowisku żeglarstwa olimpijskiego za najważniejsze i najtrudniejsze) oraz w 2017 r. w zawodach Pucharu Świata w Japonii w tej samej klasie. Z kolei w 2019 r. Paweł zajął 1 miejsce na Mistrzostwach Polski w Gdyni. Tarnowski wywalczył także złoty medal w Pucharze Świata w japońskim mieście Gamagori w 2017 r. Wystartowało wtedy aż 253 żeglarzy z 38 krajów, którzy ścigali się w 8 klasach, co tym bardziej podkreśla, że jest on sportowcem najwyższej klasy.

Osoby śledzące sportową karierę Pawła Tarnowskiego z pewnością wiedzą także wystąpił w rywalizacji w ramach nowej olimpijskiej klasy windsurfingowej IQFOIL, a miniony sezon przyniósł sukcesy. Tarnowski w mistrzostwach świata zajął znakomite 7. Miejsce, a Zawody IQFOIL Class International Games na Azorach (grudzień 2022) zakończył ze srebrnym medalem, plasując się na drugiej lokacie.

Sportowiec jest często wyróżniany za swoje osiągnięcia. Podczas Sopockiej Gali Sportu otrzymał tytuł Młodzieżowego Sportowca za dokonania w roku 2010 i 2011 oraz za rok 2013. W 2013 r. został także „Młodzieżowym Sportowcem Roku” na Pomorskiej Gali Żeglarstwa, a w 2016 r. uzyskał tytuł najlepszego sportowca Sopotu.

Kasa Stefczyka I Fundacja Stefczyka bardzo cenią współpracę z młodym pokoleniem sportowców, czego przykładem jest właśnie Paweł Tarnowski. Mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą mu nowe sukcesy i dadzą wiatr w żagle. Najbliższe wielkie wyzwanie, przed którym stanie Tarnowski, to Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2024 r. w Paryżu. Powodzenia!