Kasa Stefczyka wspiera polskich sportowców

Najlepsi zawodnicy sportów ekstremalnych z całego świata staną w szranki na jedynej tego typu imprezie w Polsce. W tym roku do grona sponsorów dołączyła Kasa Stefczyka.

15:43 23.08.2012 r.

Zapoczątkowany 2008 roku Baltic Games Extreme Sports Festival to jedno z największych wydarzeń poświęconych sportom ekstremalnym w Europie. Co roku do Gdańska zjeżdżają światowej sławy zawodnicy stając do rywalizacji w wyczynowej jeździe na rowerach i deskorolkach, w takich dyscyplinach jak skateboarding, in-line skating, BMX oraz skimboarding.

Tegoroczna edycja Baltic Games Extreme odbędzie się w dniach 30.08-1.09 w gdańskiej Ergo Arenie. Specjalnie na potrzeby imprezy przygotowany został skatepark o powierzchni 1350 m². Wewnątrz obiektu oraz na teranie wokół hali powstanie miasteczko festiwalowe, obfitujące w liczne atrakcje, w tym symulatory wyścigów rajdowych, tor longboardowy, czy basen do skimboardu. W ramach festiwalu powstanie także specjalna strefa muzyczna położona na terenie Hipodromu. Na dwóch scenach muzycznych wystąpi kilkunastu artystów z całego świata.

Dzięki zaangażowaniu Kasy Stefczyka Baltic Games Extreme będzie również okazją do promocji polskich sportowców. Najlepsi Polacy startujący w poszczególnych konkurencjach otrzymają ufundowane przez Kasę nagrody pieniężne i rzeczowe.

baltic-games.jpg


 

Kasa Stefczyka przygotowała także dodatkowe atrakcje dla najmłodszych fanów sportu.  W sobotę w miasteczku festiwalowym stanie namiot, w którym dzieci będą mogły wziąć udział w emocjonujących - choć nie ekstremalnych - konkursach, grach i zabawach.