Każdy zasługuje na chwile letniego wypoczynku!

11:21 31.07.2017 r.

Tego lata pogoda nie rozpieszcza, jednak każdy z nas dobrze wie, że w sympatycznym towarzystwie i przy dobrej zabawie zawsze miło spędza się czas. Taki powód jest wystarczający, by zacząć pakować plecak i wyruszyć na letnią przygodę.

Niestety, z różnych powodów, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na choćby kilkudniowe wakacje. W Polsce wciąż jest wiele rodzin, które nie mają środków na zorganizowanie wyjazdów z rówieśnikami dla swoich pociech.

Fundacja Stefczyka chętnie udziela pomocy finansowej, aby dzieci z mniej zamożnych rodzin również mogły cieszyć się urokami lata. W lipcu, dzięki jej wsparciu, udało się wysłać dzieci na kolonie letnie. W dniach od 1 do 14 lipca zorganizowano letni wypoczynek w Dubeninkach (Dom Polonii w Żytkiejmach) dla dzieci i młodzieży polskiej z Białorusi, pochodzących z rodzin wielodzietnych i ubogich. Od 15 do 28 lipca zaś w nadmorskiej miejscowości Objazda odbywała się kolonia dla dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnych, dotkniętych zdarzeniami losowymi, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, pochodzących z województwa małopolskiego.

To wspaniałe móc współtworzyć inicjatywy przyczyniające się do dziecięcego uśmiechu!