Żagle

Intensywny sezon żeglarski podopiecznej Fundacji Stefczyka trwa w najlepsze!

Kinga zaczęła sezon od dwóch połączonych zgrupowań, które odbyły się w Hiszpanii w miastach el Campello i Torravieja. Spędziła tam łącznie 3 tygodnie.

Wróciła do Polski i zaledwie tydzień później rozpoczęła intensywne, tygodniowe zgrupowanie w Pucku.

W pierwszych regatach sezonu, które odbyły się w Warszawie, Kinga wywalczyła 3 miejsce w kategorii open. Następnie odbył się Puchar PZŻ w Krynicy Morskiej, gdzie nasza podopieczna zajęła miejsce 4 w kategorii open i 3 w kategorii do lat 19.

Na pucharze miasta Gdynia zajęła 3 miejsce ogólnie i 2 z Polek, zaś regaty w Pucku zakończyła, po wielu nieprzyjemnych przygodach, na 6 miejscu ogólnie i 4 do lat 19.

W ubiegłym tygodniu odbyły się w Grecji Mistrzostwa Europy. Były to bardzo ciężkie regaty nie tylko ze względu na wysoką stawkę, ale i pogodę, która nie sprzyjała startującym. Panowała tam bardzo wysoka temperatura, dochodząca do niemal 40 stopni, a na 6 dni regat odbyły się tylko 4, ponieważ wiatr albo był zbyt mocny, zagrażający życiu sportowców, albo nie było go wcale. W efekcie zawodnicy spędzali na wodzie do 10 godzin dziennie. Nasza reprezentantka ostatecznie zakończyła rywalizacje na 31 pozycji na 120 uczestników. Teraz zmierza na regaty do Gdyni, a następnie czeka ją zgrupowanie kadrowe w Pucku.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszej podopiecznej!