Podopieczna Fundacji im. Franciszka Stefczyka, Kinga Brzóska znów na podium

08:04 05.09.2018 r.

c-1771x4890.jpg

Podopieczna Fundacji im. Franciszka Stefczyka, Kinga Brzóska znów na podium

Kinga Brzóska zajęła 3. miejsce w mistrzostwach Polski w sprincie, które odbyły się pod koniec sierpnia w Gdańsku-Górkach Zachodnich.

Kinga ma 16 lat. Przygodę z żeglarstwem zaczęła pod okiem taty Ireneusza, kiedy miała 7 lat. Lata pracy przynoszą owoce. W 2016 roku Kinga Brzóska m.in. była druga w regatach Laser 4.7 w Poznaniu oraz pierwsza w mistrzostwach Warszawy juniorów wśród dziewcząt i czwarta w klasyfikacji generalnej. W 2017 zdobyła m.in. złoty medal w żeglarskiej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Laser 4.7. Była czwarta w mistrzostwach Polski, choć jej rywalki były starsze o cztery lata. W regatach podsumowujących sezon, na jeziorze Niegocin, była druga. Znakomite starty pozwoliły zebrać cenne punkty, dzięki którym w swojej klasie zdobyła w zeszłym roku złoto w Pucharze Polski. W grudniu 2017 roku Kinga znalazła się w gronie 24 żeglarzy, którzy od Polskiego Związku Żeglarskiego dostali nominacje do kadry narodowej juniorów w klasie Laser Radial.

W ostatnich mistrzostwach Europy, rozgrywanych na jeziorze Balaton uzyskała piąty wynik w kategorii do lat 17 dziewcząt, zaś w Pucharze Miasta Gdynia stanęła na najwyższym podium.

Oby tak dalej! Kindze gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.