Kuchnia Świętego Mikołaja

14:40 02.01.2020 r.

wigilia-dla-potrzebujacych-da-gorka-2019-glowne0.png

Wigilia dla ubogich i bezdomnych jest coroczną tradycją Kuchni Świętego Mikołaja działającej w ramach Dominikańskiego Duszpasterstwa Górka w Gdańsku. Do wspólnego stołu zasiadają setki Potrzebujących! Organizacja wigilii wspiera Fundacja Stefczyka.

Studenci gdańskich uczelni wyższych od ponad 25 lat organizują wieczerzę, która ma być czasem wspólnoty. Przyświeca jej misja pomocy osobom często w społeczeństwie pomijanym, to możliwość czynienia dobra w lokalnym środowisku.

Wigilia odbyła się w hali Centrum Stocznia Gdańska przy ul. Doki 1, w sobotę 21 grudnia 2019 r. o godz.17.00​.

W tym dniu liczna grupa wolontariuszy oczekiwała na przyjęcie gości. Każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek, słodki poczęstunek oraz paczkę świąteczną. Nie zabrakło również czasu na kolędowanie, modlitwę oraz rozmowy. Przy wspólnym stole podzieliliśmy się opłatkiem. Opiekę duchową zapewniła obecność duszpasterza akademickiego.

W wigilii uczestniczą osoby w różnym wieku, w różnych życiowych sytuacjach. Każdy ma swoją historię - często to osoby samotne, bezdomne, schorowane, także kobiety i dzieci. Inicjatywa Wigilii ma im przywrócić wiarę w to, że są dla nas ważni oraz, że nieistnie ją różnice między osobami w Potrzebie a tymi pomagającymi.