Marsz dla Życia i Rodziny

13:35 07.07.2017 r.

glowne-marsz.jpg

Marsz dla Życia i Rodziny to wydarzenie rokrocznie ściągające tłumnie osoby, dla których katolickie wartości są bardzo ważne. Odbywa się on w rocznicę pamiętnej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i jego wystąpienia przed Stocznią Gdańską w 1987 roku. 7 czerwca kilkaset osób przeszło drogę z Bazyliki Mariackiej do Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdańsku, a hasłem przewodnim marszu było „Św. Jan Paweł II – Promotor godności życia i rodziny".

Po marszu, podczas uroczystości zamykającej w Bazylice Mariackiej biskup Zbigniew Zieliński mówił „Życie jest największym darem, świętością i źródłem największej radości. Choć smucą nas działania na rzecz uśmiercenia życia, to jednak ten marsz jest dla życia”.

W tłumie też dało się słyszeć podobne opinie. Uczestnicy mówili „Bez rodziny Europa będzie wymierać. To ważne, by było dużo dzieci”. Wtórował im również organizator marszu Waldemar Jaroszewicz ze stowarzyszenia Civitas Christiana – „Chodzi o miłość i jedność małżeńską, godność żony, męża i dzieci”.

Po mszy w Bazylice Mariackiej otwarto wystawę gdańskiego IPN "To jest nasza Ojczyzna – to jest nasze "być" i nasze "mieć" Jan Paweł II w Trójmieście – czerwiec 1987".