Międzynarodowy sukces młodego triathlonisty

12:40 19.09.2017 r.

miedzynarodowy-sukces-mlodego-thriatlonisty-10.jpg

O tym, że sport to zdrowie wiedzą wszyscy, chociaż nie każdy ma tyle zapału by tym powiedzeniem rzeczywiście kierować się w życiu. Są też tacy, dla których sport jest całym życiem i całą swoją energię poświęcają osiąganiu jak najlepszych wyników. Do tej grupy należy wspierany przez Fundację Stefczyka, Kamil Wołoszyk.

Kamil Wołoszyk uzyskał 35 miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas Mistrzostw Świata w Triathlonie. Mistrzostwa odbywały się 10 września br. w Chattanooga w USA. Trasa biegu była wyjątkowo wymagająca, a Kamil na dystansie 1/2 Ironmana osiągnął czas 4:40:43. Jak sam przyznaje, nie jest to wynik zadowalający, ale biorąc pod uwagę stopień trudności są powody do zadowolenia. Wśród Polaków startujących w mistrzostwach Kamil był trzeci.

Z odcinka rowerowego młody triathlonista jest zadowolony, choć jak na prawdziwego sportowca przystało czuje niedosyt i wie, że mogło być lepiej. Podobnie, jeżeli chodzi o pływanie.

35 miejsce w międzynarodowej rywalizacji to oczywiście świetny wynik i ogromne powody do dumy, także dla przyjaciół, rodziny i znajomych Kamila. Dziesiątki telefonów i wiadomości z gratulacjami wywołały wzruszenie, a pozytywna energia z pewnością wystarczy jeszcze na bardzo długo.

Kamil krótko po swoim występie podziękował za wsparcie wszystkim, którzy wspomogli go w drodze do Mistrzostw. Nie omieszkał też wspomnieć o pomocy ze strony Fundacji Stefczyka, za co bardzo dziękujemy i oczywiście, życzymy dalszych sukcesów!