Drugi rok z rzędu najlepszy w Europie

Paweł Tarnowski, wspierany przez Kasę Stefczyka i Fundację Stefczyka, obronił podczas regat Pucharu Europy w holenderskim Medemblik tytuł sprzed roku.

00:12 26.05.2014 r.

Aż sześcioro Polaków z klasy RS:X zdobyło medale w Medemblik. Nasi zawodnicy nikogo spoza polskiej kadry nie wpuścili na podium. Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Tarnowski.

– Tak jest! Moje złoto! Całe podium RS:X Men & Women jest biało-czerwone! Tak się cieszę! Obroniłem tytuł z zeszłego roku. Drugi raz z rzędu wygrałem Puchar Europy! – cieszył się Paweł Tarnowski. – Walka trwała do samego końca. Holandia jest piękna, Medemblik jest mój ulubiony. Kilka tygodni wcześniej prawie cały Puchar Świata zdominowali Polacy. Teraz zrobiliśmy to samo, ale już totalnie! Dziękuję za wsparcie i doping.
sport0.jpg

Tarnowski ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi srebro w klasie RS:X w Pucharze Świata ISAF 2014, uznawanym w środowisku żeglarstwa olimpijskiego za najważniejsze i najtrudniejsze, zwycięstwo w windsurfingowej klasie RS:X w Europejskiej Lidze Mistrzów w 2013 roku, tytuł mistrza Europy i świata juniorów 2011 i 2012, mistrzostwo Polski seniorów RS:X i juniorów FORMULA w 2012 roku.

W drodze do sukcesów zawodnika wspierają sponsorzy. Współpraca Pawła Tarnowskiego z Kasą Stefczyka rozpoczęła się już w 2009 roku. Obecnie żeglarza oprócz Kasy Stefczyka wspiera również Fundacja Stefczyka. Na żaglu deski Tarnowskiego widnieje logotyp Kasy Stefczyka.

FOT: Cezariusz Piórczyk