Moc świątecznych wzruszeń, czyli Wigilia Stowarzyszenia „Dlaczego NIE”

09:15 08.01.2018 r.

1171x4890123451.jpg

W SERCACH - RADOSNEGO POKOJU, W DOMACH - ŚWIĄTECZNEGO NASTROJU, W MIKOŁAJOWYM WORKU  - PREZENTÓW NA ROK CAŁY, W USTACH - BY DŹWIĘKI KOLĘD ROZBRZMIEWAŁY, NA STOLE - SIANKA I OPŁATKA BIAŁEGO, NA ŚWIĘTA -  ZDROWIA I RADOŚCI ORAZ SZCZĘŚLIWEGO ROKU NOWEGO!

Te piękne życzenia złożyli Podopieczni Stowarzyszenia „Dlaczego NIE”, kończąc swój jasełkowy występ.

9 grudnia 2017 w Stajni Lubiczówka w Koleczkowie odbyła się doroczna Wigilia dzieci, młodzieży, rodzin, terapeutów i przyjaciół Stowarzyszenia „Dlaczego NIE”. ­ – Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla naszych Podopiecznych – mówi Elżbieta Biernacka - Prezes Stowarzyszenia „Dlaczego NIE”. – Ten magiczny okres to miły przystanek w ciągu całego roku ciężkiej pracy, codziennej żmudnej rehabilitacji, często także bolesnych zabiegów. Nie ustajemy w wysiłkach, aby uczynić ten dzień wyjątkowym. W tym roku zapragnęliśmy, aby nasze Dzieci mogły odtworzyć Boże Narodzenie w stajence razem z prawdziwymi zwierzętami i siankiem – opowiada Elżbieta Biernacka. – Dzięki wsparciu Cudownych Aniołów, to się udało. Z całego serca dziękujemy Fundacji im. Franciszka Stefczyka za ogromne wsparcie  – dodaje.

Wigilijne spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 130 osób, rozpoczął występ podopiecznych Stowarzyszenia. Jasełka w wykonaniu 40 aktorów i 10 muzyków zrobiły na Wszystkich ogromne wrażenie. Po życzeniach, błogosławieństwie i podzieleniu się opłatkiem, przyszedł czas na pyszny poczęstunek w Karczmie Lubiczówka. Ucztę zwieńczyło pojawienie się najbardziej wyczekiwanego gościa. Święty Mikołaj, jak co roku, miał nie lada wyzwanie, aby sprostać marzeniom dzieci. Roześmiane twarze oraz zeszklone oczy wzruszonych rodziców i opiekunów, to najpiękniejszy dowód na to, że wszystko się udało.

– Bez pomocy i wsparcia Fundacji Stefczyka, nie mielibyśmy szansy zobaczyć tej radości. Z całego serca dziękujemy za namalowanie uśmiechów na twarzach naszych dzieci! – kończy ze wzruszeniem Elżbieta Biernacka.