140 litrów krwi!

Inowrocław - po raz szósty odbyła się tu Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa Motoserce 2014, w którym placówka Kasy Stefczyka (ul. Świętokrzyska 66) brała udział już po raz czwarty.

00:33 11.05.2014 r.

Celem akcji jest zebranie jak największej ilości krwi – w tym roku dla najmłodszych, czyli dzieci. W Inowrocławiu zebrano ok. 140 litrów krwi. Każdy po oddaniu krwi otrzymywał kupon, który upoważniał do odbioru nagrody. Kasa Stefczyka również sponsorowała nagrody. Przed halą widowiskowo-sportową w Inowrocławiu odbył się finał, czyli impreza podsumowująca akcję Motoserce 2014.

W tym dniu odbywały się koncerty młodych utalentowanych artystów i zespołów, takich jak The Bandoo Projekt z Inowrocławia oraz Sonia Hornatkiewicz z Mogilna, występy karate; można było obejrzeć kilkadziesiąt motocykli; były konkursy dla dzieci oraz konkursy motocyklowe.
inowroclaw0.jpg

Odbywały się również różnego rodzaju konkursy organizowane przez Kasę Stefczyka. Dzieci malowały obrazki, za które otrzymywały nagrody. Dzieci miały również do dyspozycji zjeżdżalnię i zamek, w którym mogły poskakać i się wyszaleć. Dla dorosłych również nie zabrakło atrakcji, ponieważ przy stoisku Kasy Stefczyka mogli dowiedzieć się o oferowanych produktach, wypełnić ankietę „Co wiesz o Kasie Stefczyka?” (za każdą prawidłowo wypełnioną ankietę była nagroda) i porozmawiać z pracownikami.
inowroclaw-30.jpg

Mirosław Daca, prezydent klubu Motocyklowego 3Bikers, podkreślał w rozmowach cel tej akcji jest dobry i szlachetny. Z roku na rok akcja się rozpowszechnia i coraz więcej miast oraz klubów motocyklowych przystępuje do zbiórki krwi. Takie akcje są bardzo potrzebne, ponieważ przypominają ludziom, jak ważna i potrzebna jest krew, a o tym coraz częściej się zapomina.