140 litrów krwi!

Inowrocław - po raz szósty odbyła się tu Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa Motoserce 2014, w którym placówka Kasy Stefczyka (ul. Świętokrzyska 66) brała udział już po raz czwarty.

00:33 11.05.2014 r.

Celem akcji jest zebranie jak największej ilości krwi – w tym roku dla najmłodszych, czyli dzieci. W Inowrocławiu zebrano ok. 140 litrów krwi. Każdy po oddaniu krwi otrzymywał kupon, który upoważniał do odbioru nagrody. Kasa Stefczyka również sponsorowała nagrody. Przed halą widowiskowo-sportową w Inowrocławiu odbył się finał, czyli impreza podsumowująca akcję Motoserce 2014.

W tym dniu odbywały się koncerty młodych utalentowanych artystów i zespołów, takich jak The Bandoo Projekt z Inowrocławia oraz Sonia Hornatkiewicz z Mogilna, występy karate; można było obejrzeć kilkadziesiąt motocykli; były konkursy dla dzieci oraz konkursy motocyklowe.
10-inowroclaw0.jpg

Odbywały się również różnego rodzaju konkursy organizowane przez Kasę Stefczyka. Dzieci malowały obrazki, za które otrzymywały nagrody. Dzieci miały również do dyspozycji zjeżdżalnię i zamek, w którym mogły poskakać i się wyszaleć. Dla dorosłych również nie zabrakło atrakcji, ponieważ przy stoisku Kasy Stefczyka mogli dowiedzieć się o oferowanych produktach, wypełnić ankietę „Co wiesz o Kasie Stefczyka?” (za każdą prawidłowo wypełnioną ankietę była nagroda) i porozmawiać z pracownikami.
10-inowroclaw-30.jpg

Mirosław Daca, prezydent klubu Motocyklowego 3Bikers, podkreślał w rozmowach cel tej akcji jest dobry i szlachetny. Z roku na rok akcja się rozpowszechnia i coraz więcej miast oraz klubów motocyklowych przystępuje do zbiórki krwi. Takie akcje są bardzo potrzebne, ponieważ przypominają ludziom, jak ważna i potrzebna jest krew, a o tym coraz częściej się zapomina.