Kolejna akcja Fundacji im. Franciszka Stefczyka w Gdyni

14:57 29.09.2017 r.

osrodek.jpg

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością." Jan Paweł II. Stacjonarne Hospicjum im. św. Jana Pawła II prowadzone przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku-Białej otrzymało darowiznę od Fundacji im. Franciszka Stefczyka.

Hospicjum, które powstał grupy społeczników, niedługo będzie obchodziło pierwszy rok działalności, która od początku polega na bezpłatnej opiece medycznej chorym w stadiach terminalnych chorób nowotworowych Poza fachową pomocą lekarską, hospicjum zapewnia swoim podopiecznym oraz ich najbliższym, wsparcie duchowe i psychologiczne.

Hospicjum, które powstało 1 października 2016 roku, w 50% dotowane jest przez NFZ. Pozostała część środków pochodzi z darowizn i zbiórek prowadzonych przez SSH. Liczy się, jak zwykle w takich przypadkach, każda wpłacona złotówka. Wciąż potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i środki higieny. Fundacja im. Franciszka Stefczyka stanęła na wysokości zadania i kierując się potrzebą serca, przekazała hospicjum finansowe wsparcie. Dzięki niemu możliwe było zakupienie sprzętu medycznego i zapewnienie pomocy potrzebującym podopiecznym Hospicjum. Dzięki datkowi Fundacji, Hospicjum zakupiło m.in. nowoczesny ssak medyczny konieczny przy wielu zabiegach związanych z udrażnianiem górnych dróg oddechowych.

1-mg25810.jpg