Paweł Tarnowski, wspierany od 15 lat przez Kasę Stefczyka, żeglarskim wicemistrzem świata!

Tarnowski Aktualność. 1 Zdjęcie. Kasa Stefczyka

@SilingEnergy/@iqfoulclass


Na Lanzarote, wyspie będącej częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, odbyły się mistrzostwa świata w olimpijskiej klasie iQFOiL. Wspierany przez Kasę Stefczyka Paweł Tarnowski wywalczył w tych mistrzostwach srebrny medal. Rozpiera nas duma!

"Seniorski medal mistrzostw świata to mój pierwszy taki medal. To niesamowite uczucie. Przede wszystkim jest to dla mnie bardzo duże osiągnięcie, bo mamy rok olimpijski. Za kilka miesięcy odbędą się igrzyska, a wiemy doskonale, że w roku olimpijskim wszyscy zawodnicy są w najlepszej formie z całego, czteroletniego cyklu olimpijskiego. Zdobywając teraz na Lanzarote medal, potwierdziłem, że należę do tej ścisłej czołówki" – powiedział nam Tarnowski.

 

Ciężka praca kluczem do sukcesów

Paweł swoją postawą uczy, że ciężka praca przynosi owoce. Swój pierwszy medal mistrzostw świata zdobył w 2007 roku. Został wtedy wicemistrzem świata juniorów młodszych, tj. w kategorii do lat siedemnastu. To wielki sukces tym bardziej, że Tarnowski był wówczas trzynastolatkiem! W 2008 roku, w wieku 14 lat, został mistrzem świata juniorów młodszych.

Droga usłana medalami

W drodze po kolejne medale, od 2009 roku, Pawłowi towarzyszy Kasa Stefczyka. Od tego czasu Tarnowski osiągnął wiele sukcesów: wielokrotny tytuł mistrza Polski juniorów młodszych, następnie juniorów; medale Pucharu Europy, a w 2011 oraz 2012 roku (w wieku odpowiednio 17 i 18 lat) – mistrzostwo świata oraz mistrzostwo Europy juniorów. Jeszcze jako niepełnoletni zawodnik został po raz pierwszy w karierze wicemistrzem, a później mistrzem Polski seniorów.

W 2013 roku (już oficjalnie w kategorii seniorów, jako 19-latek) Tarnowski wygrał zawody Pucharu Europy w Holandii, zwycięstwo powtórzył w 2014 oraz 2015 roku. W 2015 roku został mistrzem Europy seniorów i dzięki temu z dużą przewagą punktową prowadził kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Kwalifikacje olimpijskie dla Polski

To właśnie Tarnowski w sierpniu 2023 roku w Hadze wywalczył dla Polski kwalifikacje olimpijskie w windsurfingowej klasie iQFOiL. Tegoroczne letnie igrzyska odbędą się w Paryżu. Naszemu Mistrzowi życzymy nominacji olimpijskiej, a potem… wiatru w żagle!  

Przypomnijmy, że Kasa Stefczyka wspiera sportowe wysiłki Pawła już od 15 lat, jesteśmy więc pewni, że dzięki swojej charyzmie, pracowitości i ambicji zawodnik SKŻ Sopot dostarczy nam jeszcze nie raz wielu emocji.


Tarnowski Aktualność. 2 Zdjęcie. Kasa Stefczyka

@SilingEnergy/@iqfoulclass