Biblia to źródło mądrości

Biblia z komentarzami Jana Pawła II to źródło, z którego może i powinna czerpać każda rodzina. Papież w niezwykle głęboki, a zarazem przystępny sposób tłumaczy nam przesłanie Pisma Świętego - przesłanie, które na wieki pozostanie aktualne.

11:35 27.03.2014 r.

Komentarze sporządzone przez Papieża Polaka są dla nas cenną wskazówką, jak odczytywać przesłanie Biblii. To także prawdziwy przewodnik po chrześcijańskim życiu.

Jan Paweł II podkreślał, że „czytanie Biblii domaga się przede wszystkim postawy ucznia”, mówił o tym, że „trzeba zatrzymać się nad każdym wyrazem i zdaniem Biblii - i poprzez modlitwę wchodzić w jej głąb”.

Papieżowi szczególnie zależało na wspólnym czytaniu i przeżywaniu Biblii, uważał On, że skupienie się wokół Pisma Świętego rodzin, wspólnot i w końcu całych narodów scementuje je, da pełnię chrześcijańskiego życia. Podkreślał przy tym nieprzemijającą aktualność Pisma Świętego.


„Trzeba abyśmy pamiętali o tym historycznym zasiewie słowa i świadectwa, szczególnie teraz, gdy zbliżamy się do kresu drugiego tysiąclecia. W trzecim tysiącleciu nie może zostać przerwana ta wielowiekowa tradycja. Owszem, zważywszy na nowe wyzwania, jakie stają wobec współczesnego człowieka i całych społeczeństw, trzeba, abyśmy wciąż odnawiali w sobie świadomość, czym jest Słowo Boże, jakie jest jego znaczenie w życiu Kościoła i całej ludzkości” - mówił Papież w Pelplinie, podczas jednej z pielgrzymek do Ojczyzny.

Jan Paweł II codziennie czytał Biblię, nadając całemu swemu życiu i posłudze papieskiej sens w oparciu o nią. Warto pójść śladami naszego Świętego!