Parafiada w upale

Na boisku LKS „Sokół” Słotwina odbył się VII Parafialny Festyn Rodzinny. To niezwykle pozytywny piknik, który na dobre wpisał się już w harmonogram corocznych wydarzeń parafii w Słotwinie oraz Kasy Stefczyka, która w wydarzeniu uczestniczyła już po raz czwarty.

22:53 02.08.2015 r.

Parafiada odbywa się dzięki proboszczowi Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie ks. Mieczysławowi Grabowskiemu oraz Akcji Katolickiej, LKS „Sokół” Słotwina, OSP Słotwina, Kołu Gospodyń Wiejskich, a także Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży. To dzięki nim wszyscy mogli się świetnie bawić oraz spędzić razem to sobotnie popołudnie.

Rozegrany został mecz piłkarski, w którym uczestniczyli oldboje, księża oraz panie. Miłośnicy piłki nożnej mieli zagwarantowaną sporą dawkę emocji – obie drużyny ostro rywalizowały o każdą bramkę. Jak zawsze można było liczyć na strażaków ochotników – w ten upalny dzień przywieźli kurtynę wodną, co zostało przyjęte z entuzjazmem.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji (jak co roku bezpłatnych), zatem najmłodsi mogli do woli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni przygotowanej przez placówkę Kasy z Żywca. Jej pracownicy przygotowali również stoisko, gdzie każdy mógł uzyskać bezpłatną poradę i otrzymać upominek.
festyn.jpg

Pracownicy Kasy za pomoc przy organizacji festynu otrzymali podziękowania oraz pamiątkowe medale.