Paweł Tarnowski, podopieczny Fundacji Stefczyka, ze srebrnym medalem!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Paweł Tarnowski, utalentowany żeglarz, windsurfer i kitesurfer, ambasador PGE Sailing Team Poland, zdobył srebrny medal w regatach IQFOiL Class International Games, które odbywały się na Azorach. Fundacja Stefczyka wspiera Pawła w osiąganiu sportowych sukcesów już od kilkunastu lat!

Paweł Tarnowski do finałów zakwalifikował się z pierwszego miejsca, z pięcioma punktami przewagi. Seria medalowa odbyła się przy wietrze dochodzącym do 20 węzłów.

 

– Niestety na samym początku startu finałowego zablokowano mnie, musiałem zmienić kurs i wyhamować, przez co byłem ostatni na starcie i goniłem za flotą. Uniknąłem kolizji, bo gdyby nie to, byłaby niezła kraksa. Udało mi się nadrobić straty i tuż przed metą byłem „łeb w łeb” z liderem, jednak Finn Hawkins ukończył wyścig przede mną – mówi Paweł Tarnowski. – Szkoda ostatniego wyścigu, ponieważ całe zawody byłem pierwszy i wyraźnie prowadziłem regaty. Żeglowałem bardzo szybko, wygrałem najwięcej wyścigów. Ale… spokojnie, następnym razem wygram! – dodaje.

 

I tego właśnie Pawłowi życzymy!

Serdecznie gratulujemy!

image1.jpeg