Natychmiastowe płatności za zakupy w Internecie prosto z konta IKS w Kasie Stefczyka

13:00 23.01.2018 r.

9859-stefczyk-paybylink-1176x489-banerdoaktualnosciwww-tp0.png

Już od stycznia członkowie Kasy Stefczyka mogą płacić za zakupy dokonane w sklepach internetowych dzięki szybkiej usłudze Pay-by-link. Natychmiastowa płatność to pewność szybkiej wysyłki i dostarczenia zamówionego towaru.

Najwygodniejszą formą zapłaty za zakupiony przez Internet towar są tzw. e-płatności dokonywane przez system Pay-by-link (PBL). Polega on na tym, że klient otrzymuje specjalnie wygenerowany link, który przenosi go na stronę transakcyjną właściwej instytucji finansowej. Tam może dokonać zatwierdzenia transakcji. Ten sposób płatności preferowany był w ubiegłym roku przez niemal 60% klientów internetowych sklepów lub serwisów aukcyjny. Nic dziwnego, bo Pay-by-link to natychmiastowy przelew pieniędzy, który od razu uruchamia w sklepie proces wysyłki towaru. Jest to także zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż płatność przy odbiorze. Poza tym transakcja jest bardzo bezpieczna – informacje o przelewach są zaszyfrowane, a przekazywanie danych następuje zgodnie z protokołem SSL.

Jak to działa? Po wybraniu metody płatności Członek, spośród wymienionych instytucji finansowych może wybrać Kasę Stefczyka, w której posiada rachunek osobisty IKS. Zostanie wtedy automatycznie przekierowany do serwisu e-skok, a po zalogowaniu się do niego otwarty zostanie formularz przelewu z wypełnionymi danymi zgodnymi z transakcją, jaką zawarliśmy z internetowym sprzedawcą. Wystarczy wtedy tylko zaakceptować płatność i potwierdzić ją wybranym sposobem autoryzacji. Przelew zostanie dokonany natychmiast, o czym powiadomiony zostanie zarówno kupujący, jak i internetowy sprzedawca.

Nic tylko rozpocząć zakupy w internecie z nową funkcją Pay-by-link!