Piknik Ekonomii Społecznej

Na Pikniku Ekonomii Społecznej zaprezentowały się spółdzielnie socjalne, stowarzyszenia, spółdzielnie pracy, spółdzielnie handlowe i organizacje pozarządowe działające w powiecie mrągowskim oraz zaproszone spółdzielnie socjalne z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

16:17 30.09.2014 r.

Można było wziąć udział w quizie dotyczącym wiedzy o ekonomii społecznej i wygrać atrakcyjne nagrody. Można też było nauczyć się, jak udzielić pierwszej pomocy – instruktażem służyli ratownicy z WOPR.

Na imprezie wspierającej rozwój samopomocy społecznej i spółdzielczości nie zabrakło Kasy Stefczyka, która wraz ze SKOK Ubezpieczenia wsparła organizację tego ciekawego spotkania.

Na mieszkańców Mrągowa i okolic czekało sporo atrakcji: koncerty (m.in. piosenki i tańce country, wystąpił też Zespół Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mrągowa), konkursy i prezentacje (m.in. pokaz mody spółdzielni socjalnej Kama). Na placu Unii Europejskiej wystawiono wyroby plastyczne i prace wykonane przez terapeutów oraz uczestników warsztatów. Na najmłodszych czekał Filip, dmuchany zamek, malowanie twarzy i słodkie co nieco. Słowem: połączono przyjemne z pożytecznym.

Galeria zdjęć z wydarzenia:

mragowo-piknik-20.jpg
 

mragowo-piknik-30.jpg
 

festyn20.jpg
 

mragowo-piknik-10.jpg