Placówki i Bankomaty Zaloguj się ZŁÓŻ WNIOSEK

Pióro Prezydenta RP

Na aukcji na rzecz pomorskiego hospicjum, zorganizowanej na antenie Radia Gdańsk, Kasa Stefczyka wylicytowała pióro prezydenta Lecha Kaczyńskiego ofiarowane przez Macieja Łopińskiego.

12:00 19.12.2011 r.

Maciej Łopiński, nowy pomorski poseł, były szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, na „Listę św. Mikołajów” przekazał wieczne pióro włoskiej firmy Visconti. To limitowane pióro w kolorze bursztynowym z godłem RP stanowiło dla darczyńcy szczególnie cenną pamiątkę. Poseł Łopiński dostał je od Lecha Kaczyńskiego w dniu swojej nominacji na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta.

„Lista św. Mikołajów” to świąteczna aukcja charytatywna na antenie Radia Gdańsk, podczas której licytowane są podarunki od znanych mieszkańców Pomorza. Dochód z licytacji trafi do podopiecznych Hospicjum im. księdza Dutkiewicza w Gdańsku.

Licytację, określoną przez dziennikarza Radia Gdańsk jako „najgorętsza aukcja świąteczna” w tym roku, wygrała Beata Rusiecka, pełnomocnik Zarządu Kasy Stefczyka. Pióro wystawione zostało za kwotę 200 zł, a wylicytowane za 6200 zł. 16 grudnia podczas aukcji odbyła się także rozmowa z Beatą Rusiecką z Kasy Stefczyka, która oprócz aktywnego licytowania pióra, opowiadała o idei przyświecającej przystąpieniu Kasy Stefczyka do licytacji:

- Bardzo zależy nam na tym przedmiocie. Pan prezydent Lech Kaczyński był dla nas osobą niezwykle bliską. Od strony prawnej przygotowywał  bowiem powstawanie kas spółdzielczych w Polsce. Byłoby niezmiernie miło mieć taką pamiątkę w siedzibie Kasy. Tym bardziej, że i cel jest szczytny.
Serwisy Partnerskie:
Stefczyk.tv Stefczyk.info CzasNaFinanse.pl wPolityce.pl