Pióro Prezydenta RP

Na aukcji na rzecz pomorskiego hospicjum, zorganizowanej na antenie Radia Gdańsk, Kasa Stefczyka wylicytowała pióro prezydenta Lecha Kaczyńskiego ofiarowane przez Macieja Łopińskiego.

12:00 19.12.2011 r.

Maciej Łopiński, nowy pomorski poseł, były szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, na „Listę św. Mikołajów” przekazał wieczne pióro włoskiej firmy Visconti. To limitowane pióro w kolorze bursztynowym z godłem RP stanowiło dla darczyńcy szczególnie cenną pamiątkę. Poseł Łopiński dostał je od Lecha Kaczyńskiego w dniu swojej nominacji na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta.

„Lista św. Mikołajów” to świąteczna aukcja charytatywna na antenie Radia Gdańsk, podczas której licytowane są podarunki od znanych mieszkańców Pomorza. Dochód z licytacji trafi do podopiecznych Hospicjum im. księdza Dutkiewicza w Gdańsku.

Licytację, określoną przez dziennikarza Radia Gdańsk jako „najgorętsza aukcja świąteczna” w tym roku, wygrała Beata Rusiecka, pełnomocnik Zarządu Kasy Stefczyka. Pióro wystawione zostało za kwotę 200 zł, a wylicytowane za 6200 zł. 16 grudnia podczas aukcji odbyła się także rozmowa z Beatą Rusiecką z Kasy Stefczyka, która oprócz aktywnego licytowania pióra, opowiadała o idei przyświecającej przystąpieniu Kasy Stefczyka do licytacji:

- Bardzo zależy nam na tym przedmiocie. Pan prezydent Lech Kaczyński był dla nas osobą niezwykle bliską. Od strony prawnej przygotowywał  bowiem powstawanie kas spółdzielczych w Polsce. Byłoby niezmiernie miło mieć taką pamiątkę w siedzibie Kasy. Tym bardziej, że i cel jest szczytny.