Po pierwsze: bezpieczeństwo

W parku miejskim odbył się piknik integracyjno-profilaktyczny pod hasłem „Rodzina szkołą trzeźwości”, zorganizowany przez Klub Abstynenta „Droga” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

07:35 13.08.2015 r.

Na pikniku m.in. podsumowano akcję „Głos przeciw narkotykom”.

– W szkołach podstawowych zorganizowaliśmy spotkania z rodzicami uczniów klas od IV do VI. Uznaliśmy, że zanim dzieci pójdą do gimnazjum, to jest odpowiedni moment, żeby wyposażyć rodziców w odpowiednią wiedzę o zagrożeniach. Z naszych doświadczeń wynika, że gimnazja są najtrudniejszym momentem przejściowym. Wiele dzieciaków właśnie wtedy spotyka się z narkotykami i dopalaczami – mówił dla www.radio7.pl Andrzej Walencik, prezes klubu abstynenta „Droga”.
mlawa.jpg

W tych spotkaniach wzięło udział ok. 500 osób. Organizatorzy pikniku przygotowali dla gości m.in. koncert Piotra Nagla „Daj siebie innym”, grill, malowanie twarzy i zabawę taneczną. Nie zabrakło również Kasy Stefczyka i naszej maskotki Filipa. Dzieci otrzymały w prezencie książeczki „Bezpiecznie przez cały rok”, ufundowane przez SKOK Ubezpieczenia, i odblaskowe opaski od Kasy Stefczyka.