Rachunek dla przedsiębiorców: razem możemy więcej!

Prowadzisz własną firmę? Pracujesz dla kogoś, przyjmując zlecenia jako podmiot prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą? Kasa Stefczyka ma dla Ciebie świetny rachunek, który pozwoli rozsądnie gospodarować pieniędzmi i ograniczyć koszty.

10:15 20.08.2015 r.

Realia polskiego rynku pracy dynamicznie się zmieniają – jeszcze kilkanaście lat temu większość z nas pracowała na etatach, co miesiąc pobierając stałą pensję i w spokoju oczekując na emeryturę. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Z jednej strony coraz większa liczba Polaków zakłada własne firmy, by realizować swoje marzenia i zapewnić godny byt swoim rodzinom.

Jest też druga strona medalu: jednoosobowa działalność gospodarcza to często jedyny sposób na znalezienie zatrudnienia. Firmy ograniczają w ten sposób swoje koszty, niejako wymuszając na nas samozatrudnienie. Niezależnie od motywacji więksi i mniejsi przedsiębiorcy nie mogą funkcjonować bez odpowiedniego rachunku. Warto zrobić wszystko, by był on prowadzony na możliwie najbardziej korzystnych dla nas warunkach.

Firmowe konto służy do gromadzenia pieniędzy, przeprowadzania rozliczeń i dokonywania transakcji związanych z działalnością gospodarczą. Czym powinniśmy kierować się, wybierając dla siebie rachunek? Eksperci są zgodni: liczą się pobierane przez instytucję finansową prowizje i opłaty, wygoda korzystania z konta i przejrzystość zasad, na jakich oparta jest umowa prowadzenia konta.

Kasa Stefczyka oferuje przedsiębiorcom Rachunek Tandem. Jest on dostępny zarówno dla tych z nas, którzy prowadzą działalność indywidualnie, jak i dla tych, którzy zawiązali spółkę cywilną. Z oferty mogą skorzystać przedsiębiorcy funkcjonujący już na rynku oraz ci, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Obsługa rachunku odbywa się przez Internet lub w placówkach Kasy. Istotnym atutem Rachunku Tandem jest fakt, że Kasa nie pobiera prowizji od wpłat gotówkowych w placówkach, jeżeli nie przekraczają one łącznie 10 tys. złotych dziennie. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z tego rozwiązania, nie są również obciążani opłatami za wpłaty nieuporządkowanej gotówki – dzięki temu można zaoszczędzić tak cenny dzisiaj czas.

Do Rachunku Tandem wydawana jest bezpłatnie karta Visa, dzięki której można – również bezpłatnie – wypłacać pieniądze z bankomatów ogólnopolskiej sieci SKOK24. Warto też pamiętać o jeszcze jednej korzyści, płynącej z posiadania rachunku dla przedsiębiorców w Kasie Stefczyka: jego założenie otwiera dostęp do atrakcyjnych pożyczek i kredytów i zapewnia pomoc doradcy finansowego. Razem możemy więcej!