Zbieramy na sprzęt komputerowy dla dzieci

Ruszyła kolejna edycja akcji „Skarbonka”. Przez ostatnie siedem lat zebraliśmy wspólnie ponad ćwierć miliona zł i wyposażyliśmy w sprzęt komputerowy i gry edukacyjne aż 19 domów dziecka. Potrzeb jest jednak więcej.

14:00 12.01.2015 r.

Publiczna zbiórka w ramach akcji „Skarbonka” jest prowadzona wspólnie przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej i Kasę Stefczyka od wiosny 2005 r.

– Akcja jest prowadzona w placówkach Kasy Stefczyka, gdzie ustawiane są skarbonki, do których Członkowie Kasy mogą wrzucać datki – mówi Sylwia Koszyk, specjalista ds. doradztwa finansowego i konsumenckiego ze SKEF, koordynator akcji. – Zebrane pieniądze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, urządzeń wielofunkcyjnych, tuszy do drukarek, słuchawek, gier edukacyjnych dla dzieci z domów dziecka. Ostatnio wręczyliśmy takie podarunki podopiecznym Domu Dziecka w Oławie oraz Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Powiatu Legnickiego w Golance Dolnej. W styczniu rozpoczęła się kolejna edycja akcji. Zapraszamy do składania datków do skarbonek.

Liczy się każdy datek, również drobny, bo złotówki składają się w poważne sumy. Od 2008 r. zebraliśmy w ten sposób aż 250 151,97 zł. Dzieci i młodzież w 19 domach dziecka zyskała dzięki temu tak potrzebny w dzisiejszych czasach sprzęt. Czy to potrzebna akcja? Renata Pinczuk-Brymerska, dyrektor COWPL w Golance Dolnej, przekazała Stowarzyszeniu podziękowanie i napisała w nim:

– Pracując z dziećmi i młodzieżą, która zaznała w ciągu niedługiego jeszcze życia wielu różnych trudnych doświadczeń, uczymy naszych podopiecznych zaradności i pracowitości. Staramy się zaszczepić w nich wolę i umiejętność kierowania swoim życiem, tak aby byli w przyszłości pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, aby sami byli szczęśliwi i wnosili dobro do środowisk, w które wejdą. Państwo uczycie naszych podopiecznych czegoś jeszcze. Pokazujecie dzieciakom taki aspekt ludzkiego życia, którego poznania los im często poskąpił. Swoją życzliwością i wsparciem uczycie ich, że na świecie liczy się nie tylko własne dobro, ale także wrażliwość na potrzeby innych. Obserwowanie, jak inni ludzie dzielą się tym, co mają, z innymi, jest dla naszych wychowanków cenną lekcją o tym, czym jest prawdziwa ludzka życzliwość i dobroć.
skarbonka0.jpg

Sprzęt zakupiony z datków zebranych w ramach akcji „Skarbonka” trafił w minionym roku m.in. do Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego w Golance Dolnej na Dolnym Śląsku. fot. Materiały własne

Pokażmy więc dzieciom jeszcze raz, że życzliwość i dobroć to nie są puste słowa.