Śliwkowa Lipowa

Gmina Lipowa słynie ze znakomitych śliwek i śliwkowych przetworów, dlatego nie może dziwić, że kolejny raz obchodzono tu święto śliwki. W tym roku połączono je z Dniami Gminy Lipowa. Hasłem nadrzędnym pozostało jednak sformułowanie Śliwkowa Lipowa.

09:00 12.08.2015 r.

To nazwa marki, którą gmina się promuje. Jednym z głównych punktów pierwszego dnia Śliwkowej Lipowej było odsłonięcie w centrum miejscowości pomnika śliwki. Potem przez trzy dni trwał tu prawdziwy festiwal śliwki. W Lipowej przyrządza się ją na różne sposoby, dlatego można tu skosztować takich smakołyków jak burgery śliwkowe. Te przygotowane na festyn sponsorowała placówka Kasy Stefczyka przy ul. Dworcowej 23 w Żywcu, a jej pracownicy częstowali gości burgerami, których głównym składnikiem była oczywiście śliwka. Na placu, w wielkim kotle na ognisku smażono powidła. Były też pyszne ciasta drożdżowe ze śliwkami, a na rozgrzewkę nalewki – oczywiście śliwkowe, bo śliwka w Lipowej jest prawdziwą gwiazdą. Podczas imprezy wystąpiły zespoły: Trebunie Tutki, Kabaret 44-200 oraz zespół GOORAL.
festyn56.jpg

Kasa Stefczyka bezpłatnie udostępniła najmłodszym zjeżdżalnię, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Pracownicy placówki przygotowali również stoisko, na którym każdy mógł dowiedzieć się o naszej ofercie, przeliczyć kalkulacje ubezpieczenia i otrzymać upominek.