Smaczna sójka mazowiecka

Placówka Kasy Stefczyka mieszcząca się przy ul. Kościuszki 21A była sponsorem jednego z najpopularniejszych festynów kulinarnych w tej części Mazowsza „Sójka Mazowiecka”, organizowanym w Cegłowie.

13:00 11.08.2015 r.

Warto wyjaśnić, że sójka jest w tym regionie bardzo znaną potrawą. To pierogi wykonane z cienko rozwałkowanego ciasta wypełnionego kapustą, boczkiem lub słoninką, kaszą jaglaną i grzybami, następnie zapiekanego. To potrawa łatwa do wykonania, tania, smaczna i pożywna, którą przyrządza się tutaj od ponad stu lat.
pierogi.jpg

Podczas festynu wystawiono stoiska, na których znajdowały się m.in. regionalne potrawy i rękodzieła. Organizatorzy zadbali również o coś dla ducha. Można było posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu zarówno zespołów lokalnych, jak i gwiazd muzyki popularnej. Wystąpili: Akcent, Jorrgus, Boney M. Immitation oraz Jacek Kawalec z zespołem. Pracownicy placówki dla uczestników imprezy przygotowali wiele atrakcji i konkursów. Dla dzieci jedną z niespodzianek był Filip, który rozdawał drobne upominki, jednocześnie podbijając serca najmłodszych.