Wielki sukces z pomocą Kasy Stefczyka

Paweł Tarnowski, wspierany przez Kasę Stefczyka i Fundację Stefczyka, zdobył srebrny medal w Pucharze Świata!

11:23 05.05.2014 r.

 

Regaty Pucharu Świata ISAF, uznawane w środowisku żeglarstwa olimpijskiego za najważniejsze i najtrudniejsze, odbywały się u wybrzeży francuskiego Hyeres. Od 19 do 26 kwietnia br. rywalizowali ze sobą najlepsi na świecie zawodnicy klasy olimpijskiej. Paweł Tarnowski zdobył srebro w klasie RS:X.

– Na starcie RS:X stanęło dziewięćdziesięciu zawodników z całego świata – mówi Paweł Tarnowski. – Nie zabrakło ścisłej światowej czołówki i właśnie dlatego drugie miejsce w tych zawodach jest dla mnie szczególnym sukcesem. Udało mi się pokonać wszystkich obecnych medalistów z igrzysk olimpijskich w Londynie. Mimo że to dopiero mój drugi sezon w seniorskim windsurfingu, wiem, że jestem w stanie walczyć z najlepszymi zawodnikami na świecie. To daje dużo motywacji do dalszej pracy – tłumaczy.

Podczas Regat Pucharu Świata ISAF odbyło się szesnaście wyścigów. Paweł Tarnowski zwyciężył w czterech z dziesięciu wyścigów finałowych. Zawodnik SKŻ już przygotowuje się do kolejnych zawodów.

– W tym sezonie głównym moim celem są mistrzostwa świata, które odbędą się we wrześniu w Hiszpanii – dodaje młody sportowiec. – Wcześniej, w lipcu próbą generalną będą Mistrzostwa Europy.

tarnowski-rejs-zagle.jpg


Tarnowski ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi zwycięstwo w windsurfingowej klasie RS:X w Europejskiej Lidze Mistrzów w 2013 roku , tytuł mistrza Europy i świata juniorów 2011 i 2012, mistrzostwo Polski seniorów RS:X i juniorów FORMULA w 2012 roku.

W drodze do sukcesów zawodnika wspierają sponsorzy. Współpraca Pawła Tarnowskiego z Kasą Stefczyka rozpoczęła się już w 2009 roku. Obecnie żeglarza oprócz Kasy Stefczyka wspiera również Fundacja Stefczyka.