Święto patriotyzmu

 

07:55 16.11.2015 r.

 

flaga-polski.jpg

Chrzanów. 11 listopada obchodziliśmy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pracownicy placówki przy ul. Rynek 3 mieli przyjemność świętować ten jakże ważny dzień w obecności najmłodszych z Przedszkola Walta Disneya w Chrzanowie.
 

Aby pielęgnować tradycję, przedszkolaki rozwiązywały krzyżówkę, której hasłem była „flaga” oraz otrzymały specjalne upominki: biało-czerwone chorągiewki. Dzieci zapowiedziały, że na pewno będą oglądać w telewizji relacje z głównych uroczystości w Warszawie i chętnie wybiorą się z rodzicami na świętowanie w rodzinnym mieście. Przemarsze, pikniki, występy, a nawet skoki spadochronowe – wszystko przecież organizowane jest po to, by jeden z najważniejszych dni w polskim kalendarzu był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy.

– W tym dniu trzeba zachęcać wszystkich do rodzinnych spacerów. Opowiedzieć dzieciom o historii Polski, naszej Ojczyzny. Na pewno babcie i dziadkowie ze wzruszeniem zagłębią się we wspomnienia – mówi Agnieszka Michalaszek-Pluta, kierownik placówki przy ul. Rynek 3 w Chrzanowie. – Młode pokolenie powinno od wczesnych lat poznawać losy państwa polskiego, by lepiej rozumieć pokolenie Kolumbów,by identyfikować się z krajem, który tak solidarnie 11 listopada odśpiewuje hymn: „Marsz, marsz Dąbrowski…” Kto nosi patriotyzm w sercu, ten ma bardzo cenny skarb! Człowiek potrzebuje przynależeć do społeczeństwa. Świadomość, że żyje się wśród ludzi myślących i czujących podobnie jak Ty, pomaga przetrwać gorsze chwile. Dlatego warto pokazywać dzieciom postawy patriotyczne. Ich świat się już kształtuje, najmłodsi lada dzień będą dokonywać wyborów wartości i poglądów, według których chcą żyć. Niech więc wybiorą postawę patriotyzmu!