Święto plonów

Placówka Kasy Stefczyka mieszcząca się przy ul. Sienkiewicza 4 we Włoszczowej uczestniczyła w XV Dożynkach Powiatowych, które odbyły się na boisku sportowym w Radkowie.

10:06 24.08.2015 r.

Uroczystości przed Urzędem Gminy w Radkowie rozpoczął konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu stanęły zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia. W tym roku najładniejszy i najbardziej zgodny z tradycją wieniec wykonało Sołectwo Czarnca (gmina Włoszczowa).

Po ocenie wieńców barwny korowód ruszył na boisko, gdzie odbyła się polowa msza święta w intencji rolników. Po mszy przyszedł czas na tradycyjny obrzęd dożynkowy – wcześniej ośpiewane wieńce wręczono władzom gminnym i powiatowym. Gospodarz dożynek otrzymał tradycyjny bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów.

Potem przyszedł czas na zabawę. Wystąpiły znakomite zespoły ludowe z powiatu włoszczowskiego. Gwiazdą wieczoru był zespół MIG, który zaprezentował swoje największe przeboje, m.in.: „Miód malina”, „Nie ma mocnych na Mariolę” oraz „Wymarzona”. Po występie zespołu MIG rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Eldorado. W uroczystości udział wzięło ponad 7 tysięcy osób.
filipek67.jpg

Stanowisko Kasy Stefczyka cieszyło się nie tylko dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, dla których pracownicy placówki zorganizowali zabawy i konkursy, ale i dorosłych, którzy mogli zapoznać się z ofertą Kasy i umówić na spotkanie w placówce.