Tajemniczy świat finansów

Pracownicy placówki Kasy Stefczyka z Rabki-Zdroju postanowili zaznajomić najmłodszych z tajemniczym, ale jak się później okazało – otwartym i przystępnym dla każdego, światem oszczędzania i finansów.

20:00 01.01.2014 r.

Dzieci są dumą i wspaniałą inwestycją w przyszłość. Od najmłodszych lat są chłonne wiedzy i ciekawe świata. Nie boją się zadawać trudnych pytań, są otwarte na ludzi, niejednokrotnie już od najwcześniejszych lat szkolnych planują swoją przyszłość zawodową. Takie są również dzieci klas 0-3 z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej. Niedawno odwiedziły je Anna Bryniarska – kierownik placówki przy ul. Orkana 17 w Rabce oraz Lucyna Wójcik – doradca finansowy.

Przeprowadziły ciekawą prelekcję związaną z tematyką oszczędzania, zakładania kont bankowych, funkcjonowania i cech kart Visa oraz przelewów internetowych. Dzieci szybko zaprzyjaźniły się z pracownikami Kasy, aktywnie uczestniczyły w warsztatach, chętnie zadawały pytania, wykazując się sporą wiedzą i sprytem, a tym samym przyniosły dumę swoim rodzicom i wychowawcom. Każdy z uczniów otrzymał opaskę odblaskową ufundowaną przez SKOK Ubezpieczenia (z którą potem nie mógł się rozstać) oraz zaproszenia dla rodziców na „Dni Otwarte – Ubezpieczenia” rabczańskiej placówki.

Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudziły malowanki edukacyjne, które rozdano każdemu młodemu odkrywcy świata finansów. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali pakiety z ofertami Kasy Stefczyka, zaproszeniem na „Dni Otwarte – Ubezpieczenia” oraz drobny upominek.

– Bardzo cieszy nas, że już od najmłodszych lat uczy się nasze dzieci praktycznych umiejętności, takich jak oszczędzanie. To ważne, aby instytucje finansowe „wychodziły” do ludzi. Tym bardziej na pochwałę zasługuje postawa Kasy Stefczyka” – twierdzą zgodnie rodzice pociech.

Dzieci z kolei, zachwycone prelekcją, nie chciały rozstawać się z pracownikami Kasy.

–Dowiedziałam się dzisiaj, czym jest lokata, i wiem, że nawet ja mogę oszczędzać, tak jak rodzice, choćby za pomocą świnki skarbonki, a nawet posiadając własne konto w Kasie, zanim ukończę 18 lat – odważyły się podzielić swoimi refleksjami dzieci.
rabka-mszana-dolna0.jpg

Dla wielu z nich był to pierwszy krok na drodze poznawania tajemniczego świata kredytów, ubezpieczeń, lokat. Dzięki wizycie zorganizowanej przez pracowników rabczańskiej placówki ta wiedza na pewno zaowocuje w przyszłości.