Trójmiejska Noc Muzeów

12:15 15.05.2017 r.

nocmuzeow-ddsc-internet-1176x47901.png

Noc z 20 na 21 maja będzie wyjątkowa! To właśnie wtedy, podczas Trójmiejskiej Nocy Muzeów, rozpocznie się wspaniała przygoda. Uczestnicy odwiedzający Izbę Pamięci im. Franciszka Stefczyka przeniosą się w czasie do świata XIX wieku.

Na zwiedzających będzie czekał przewodnik, który opowie o historii polskiej spółdzielczości oraz oprowadzi wszystkich chętnych po Izbie. Zwiedzanie z przewodnikiem będzie możliwe w godzinach 19-24. Na obejrzenie czekają archiwalne dokumenty, stare sejfy i pamiątkowe pieczęcie. Przygotowano masę atrakcji. W czasie zwiedzania Izby Pamięci uczestnicy będą mogli zagrać w grę miejską z Aplikacją Huntly. Do zadań uczestników będzie należało rozwiązanie zagadek oraz zrobienie sobie selfie z… kim? Tego zwiedzający dowiedzą się na miejscu!

W czasie trwania imprezy będzie można nauczyć się wybijać okolicznościowe monety i zabrać jedną z nich na pamiątkę. Przygotowaliśmy również interaktywny stół z grami zręcznościowymi i logicznymi dla najmłodszych.

Izba Pamięci Kasy Stefczyka mieści się przy ul. Legionów 126-128 w Gdyni. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Aplikacja Huntly przeznaczona jest dla wszystkich uczestników Nocy Muzeów 2017 w Trójmieście, posiadających telefon z systemem operacyjny iOS lub Android (w wersji powyżej 4.3).