Turniej tańca

15:00 06.12.2017 r.

1171x4890.jpg

W dniach 25 i 26 listopada br. w hali widowiskowo-sportowej w Żukowie odbyły się zawody Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym w klasach tanecznych A i B, Grand Prix Polski Ekstraklasa FTS oraz VII Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo. Łącznie wzięło udział 300 par, czyli 600 tancerzy z ponad 40 klubów z całej Polski. Fundacja Stefczyka miała przyjemność sfinansować zakup nagród dla uczestników. Turniej oraz wieczorną galę prowadziły znane wszystkim z programu „Taniec z Gwiazdami”: Kamila Drezno oraz Agnieszka Kaczorowska.

Tancerze rywalizowali w kilku kategoriach, a wśród wyróżnionych w kategorii 12-13 lat znalazła się para taneczna ze studia Mambo z Żukowa: Marta Bekier i Oliwier Janicki, którzy zdobyli trzecie miejsca w kategorii tańców latynoamerykańskich i tańców standardowych.

W specjalnym pokazie zaprezentowała się czołowa para Polski w tańcach standardowych, czyli Hanna Żudziewicz oraz Jacek Jeschke, którzy tańczyli do wyjątkowej choreografii o tematyce Powstania Warszawskiego. Tym układem zdobyli w tym roku 4 miejsce na świecie.