Wielki mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie

Wielki Mecz Gorat Team. Aktualność. Kasa Stefczyka.

Gortat Team vs Wojsko Polskie – po raz kolejny szykuje się wielkie, ale pokojowe i z zachowaniem zasad fair play – starcie pod koszami łódzkiej Atlas Areny. Pasja, rywalizacja, zaangażowanie – tych elementów na pewno nie zabraknie w czasie spotkania, które wspiera Kasa Stefczyka współpracująca z Fundacją Marcina Gortata MG13.

Największa polska gwiazda NBA, Marcin Gortat wraca na parkiet. Do dorocznej rywalizacji zaprosił przyjaciół z branży filmowej, muzycznej i sportowej. Jego zespół zmierzy się z zawodnikami reprezentującymi Wojsko Polskie. Czy górę weźmie doświadczenie Marcina Gortata, czy kondycyjne wyszkolenie żołnierzy? Przekonamy się o tym już 16 czerwca podczas meczu, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie.

Dotychczas w zespole Marcina Gortata pojawili się m.in. Krzysztof „Jankes” Jankowski, Anna Lewandowska czy Borys Szyc. Tym razem w zespole gwiazd wystąpią m.in. Rafał Pacześ i Łukasz „Lotek” Lodkowski oraz Ewa Chodakowska. Drużynę Wojska Polskiego wesprą z kolei sojusznicy z krajów NATO. W ośmiu edycjach tej rywalizacji pięciokrotnie triumfowali przyjaciele Marcina Gortata, zaś trzy razy sukces odnieśli polscy żołnierze. Czy wspierani przez sojuszników wojskowi zbliżą się do remisu? Odpowiedź poznamy już wkrótce.

Spotkaniom co roku towarzyszy oczywiście wspaniała rodzinna atmosfera i wielki piknik okraszony żołnierską grochówką. Partnerem wydarzenia jest Kasa Stefczyka.